Bahçe Dekorasyonu İçin Birbirinden Güzel Kendin Yap Fikirleri

Ev dekorasyonunda olduğu gibi bahçe dekorasyonunda da kendin yap fikirlerinden faydalanmak oldukça keyifli ve güzel sonuçlar elde etmenizi sağlayacaktır.

Ev dekorasyonunda olduğu gibi bahçe dekorasyonunda da kendin yap fikirlerinden faydalanmak oldukça keyifli ve güzel sonuçlar elde etmenizi sağlayacaktır.

Hem kullanmadığınız hem de atmaya kıyamadığınız eski eşyalarınız ile bahçe dekorasyonunuz için birbirinden şık ve güzel objeler elde edebilirsiniz. buna bir örnek verecek olursak bahçeniz için kendi ellerinizle bir fırın yapabilir ve diğerlerinden daha sağlıklı bir pişirme ortamı elde edebilirsiniz. Bu fırını yapabilmek için de istersiniz tuğladan faydalanabilir isterseniz de toprak kullanabilirsiniz. Böylelikle kullanmış olduğunuz bu malzemeler sayesinde yemeklerinize daha fazla lezzet katmış olursunuz.

Bunu yanı sıra kendin yap için önerilen birçok dekorasyon fikirleri arasında saksı gibi objeler de bulabilirsiniz. Yine evde kullanmadığınız eski eşyalardan saksılar elde ederek bahçe dekorasyonunuza oldukça modern bir hava katabilirsiniz. Ayrıca eğer uygun ve yeterli alana sahip olan bir bahçeniz varsa, bahçe dekorasyonunuz için es geçmememiz gereken başka bir obje de hamaktır. Özellikle de bahçenizde dingin, huzurlu, dinlendirici ve keyifli dakikalar geçirmek istiyorsanız kesinlikle bahçenin bir köşesini hamak köşesi yapmayı unutmamalısınız.

Öte yandan bahçe dekorasyonu yaparken kendin yap fikirlerinden faydalanacağınız daha birçok alternatif olduğunu da unutmamanız gerekir. Örneğin, boş reçel kavanozlarından bahçeniz için otantik bir aydınlatma, ahşap paletlerden oturma alanları – koltuklar, kovalardan çeşit çeşit saksılar, yine dirsek borularından oldukça hoş görünümü olan saksılar, eski lastiklerden rengarenk minderler ya da kullanılmayan tekstil ürünlerinden koltuk ve sandalye kılıfı gibi birbirinden güzel aksesuarlar elde edebilirsiniz.

1 Görüş

Görüşlerini Yaz

Lütfen bir yorum yap!
Lütfen buraya adını yaz.