Bahçe Dekorasyonunda Dekoratif Sandalyeler Kullanın

Megapolde yaşıyorsanız ve evinizde nefes alabileceğiniz minik de olsa bir balkon ya da bahçeniz varsa, çok şanslı olduğunuzu söyleyebiliriz. Zaten daha küçük bir şehirde yaşıyorsanız, doğuştan bir şansınız var demektir.

Bahçe Dekorasyonunda Dekoratif Sandalyeler Kullanın

Megapolde yaşıyorsanız ve evinizde nefes alabileceğiniz minik de olsa bir balkon ya da bahçeniz varsa, çok şanslı olduğunuzu söyleyebiliriz. Zaten daha küçük bir şehirde yaşıyorsanız, doğuştan bir şansınız var demektir.

Evinizde gizli bir cennet barındırıyor olmanın vermiş olduğu haklı bir gurur duygusuyla, bu mekânı rahatlatmak için, çimlendirme işlemi yapmak ve enfes çiçeklerle süslemek atılacak ilk adım olmalıdır. Bunun dışında burada zaman geçirmek ve bahçe dekorasyonu hazır hale getirmek için için, oturma grubunu ayarlamak, masa ve sandalye seçimini gerçekleştirmek gerekmektedir.

Mobilyaların hem şık, hem de konforlu olması şarttır. Şıklık bahçe dekorasyonu için, konforu ise rahat bir kullanım yaratmak içni gerekir. Günün evde geçireceğiniz bölümünün (uyku dışındaki) büyük kısmının burada geçirileceği düşünülürse, bahçe masa, şemsiye gibi eşyaların yanı sıra en önemlileri sandalyelerdir.

 

 

 Bahçe Dekorasyonu İçin Dekoratif Sandalye

  • Ferforje salıncak, sandalye ya da bankolar. Değişik renklerdeki ve bağlamalı olan minderleri, ferforje sandalye ve bankoların üzerine yerleştirerek hem kullanım açısından rahat, hem de görsel olarak şık bir hava elde ederek, bahçenize farklı bir tarz katabilirsiniz. Özellikle salıncak kullanarak biraz klasik, biraz nostaljik, birazda romantik bir hava yakalamış olursunuz.
  • Renkli armutlar ve minik beyaz sehpalar, cıvıl cıvıl bir enerji katacaktır bahçelerinize.
  • Bambu ya da hasır sandalye ve ya tabureler kullanarak yaz havasını yakalayabilirsiniz. Bu sandalyelerde de minder kullanımında fayda vardır.
  • Renkli hatta rengarenk tahta sandalye ve masalar kullanarak country bir tarz yakalayarak, ne klasik bir hava yaratabilirsiniz. Hatta biraz da nostaljik bile bir tat yakalamış sayılabilirsiniz de…

  • Plasitk sandalye, tabure ve masalar en ekonomik olanlarıdır. Ancak yağmurda çok ıslanmamalı, güneş de de çok ısınmamalıdır. Aksi halde hemen yumuşar, kırılırlar ve taşıma kapasiteleri düşer.

 

  • Salıncak modelli sandalyeler, Sallanan sandalyeler vb. fantezi sandalyeler.
  • Ağaçtan yapılmış natürel banklar, ya da piknik takımları (masayla bir banklar)
  • Şezlonglar, güneşlenmek için açılan şezlonglar, yönetmen koltukları vb. kumaş kaplı, alüminyum-demir karşımı sandalyeler. Kullanım açısından çok rahat olmasalar da, yazlıklarda bahçe dekorasyonu açısından idealdirler, terletmez ve taşınabilir olmaları açısından.

Görüşlerini Yaz

Lütfen bir yorum yap!
Lütfen buraya adını yaz.