Dekorasyon FikirleriBahçe Dekorasyon Rehberi: En Popüler Bahçe Dekorasyonları

Bahçe Dekorasyon Rehberi: En Popüler Bahçe Dekorasyonları

Bahçeli ev sahipleri, bahçelerinde dekorasyon yaparken birçok konsept fikirden faydalanmak isterler. Bizde bu yüzden tüm bahçe dekorasyonu konseptlerini derleyerek bir araya getirdik.

Bahçe dekorasyonu yapmadan önce birçok dekorasyon fikri incelemek, bahçeniz için en güzel ev dekorasyonu fikirlerini uygulamak istersiniz. Bu yüzden sizin için birçok dekorasyon fikrini derleyerek bir araya getirdik. İnternette zaman kaybetmeden bahçeniz için en uygun olan dekorasyon fikrini tercih ederek uygulamaya geçebilirsiniz.

Doğal Bahçeler

Bahçe dekorasyonu yaparken doğal tarzda bahçe elde edebilmek için doğru bir şekilde bitkilendirme ve kaplumbağa, arı, kelebek gibi birçok hayvanın barınabileceği bir ortam sağlama yeterli olacaktır. Doğal bahçelerin bakımında ise kesinlikle kimyasal bir madde kullanılmamalıdır.

Bu tarzdaki bahçelerde temel fikir, mineraller vasıtası ise dış etkene gerek duymadan ve hayvanların tohumların filizlenmesine yardımcı olmalarını sağlayacak küçük bir ekosistem oluşturmaktır. Böyle bir bahçe dekorasyonu gerçekleştirmek, dünyanın ne kadar değerli bir yer olduğunu göstermenin en keyifli yoludur.

Modern Bahçeler

Ev dekorasyonunda olduğu gibi bahçe dekorasyonunda da modern stil mevcuttur. Bu tarzda bir bahçe dekorasyonu gerçekleştirebilmek için en etkili yöntem sade bir tasarım ve yerleşim olacaktır. Terası, çimleri ve çiçekleri düzgün bir şekilde şekillendirilirken çelik ve beton kullanımı da tercih edilebilir.

Japon Bahçeleri 

Japon ya da diğer adıyla Asya tarzı bahçeler genellikle bahçesinde dinginlik ve huzur isteyenlerin bir numaralı tercihidir. Mini şelaleler, su yolları, küçük göletler, taşlar ve az bakım gerektiren bitkiler size bu konuda yardımcı olacaktır.

Akdeniz Tarzı Bahçeler

Akdeniz tarzı bahçeler için önerilen dekorasyon fikirleri arasında ahşap, beyaz ya da açık mavi tonları gibi renkler ve doğal taşlar yer alır. Bu gibi basit malzemeler ile bu tarzda bir bahçe dekorasyonu oluşturabilirsiniz.

Taş Bahçeler

Genellikle eğimli olan arazilerin bahçelerinde tercih edilen taş bahçe dekorasyonu, evin caddeye bakan cephesi için uygun bir seçim olacaktır. Fakat yine de bu gibi bahçelerin dekorasyonunda bir uzmandan yardım alınması önerilir.

Zen Bahçeleri

Zen bahçeleri, Japon bahçelerinin sudan arındırılmış halidir. Bu nedenle kuru bahçe olarak da anılır. Su yerine minik taşlar ve kum kullanılarak dalgalar oluşturulur ve suyun akışını temsil etmesi sağlanır. Bu tarz bir bahçenin en önemli özelliklerinden biri de yeşillik olarak yalnızca yosun kullanılması ve çakıl ile kaya parçalarıdır.

Bahçe Dekorasyonu Fikirleri

 

Bahçe Dekorasyonu Fikirleri

 

Bahçe Dekorasyonu Fikirleri

 

Bahçe Dekorasyonu Fikirleri

 

 

Orhan Babaeskihttps://gayrimenkuleks.com
GayrimenkulEks (GEKS); emlak sektörünü yakından takip etmek isteyenler için haber ve bilgi paylaşım portalıdır. Güncel haberler, kredi kampanyalarının duyuruları, dekorasyon tavsiyeleri yayınlanmaktadır.

Görüşlerini Yaz

Lütfen bir yorum yap!
Lütfen buraya adını yaz.

twelve + ten =

5,221BeğenenlerBeğen
8,664TakipçilerTakip Et
277TakipçilerTakip Et
1,429TakipçilerTakip Et