Dekorasyon FikirleriAz Parayla Yapılacak 15 Dekorasyon Fikirleri

Az Parayla Yapılacak 15 Dekorasyon Fikirleri

Herkes yaşadığı evin rahat ve konforlu olmasını ister.Bu sebeple ev dekore edilirken tüm evin huzur veren ve iç açıcı bir güzellikte olabilmesi için çokça zaman ve bütçe kullanmak zorunda kalınır.

Herkes yaşadığı evin rahat ve konforlu olmasını ister.Bu sebeple ev dekore edilirken tüm evin huzur veren ve iç açıcı bir güzellikte olabilmesi için çokça zaman ve bütçe kullanmak zorunda kalınır.

Aslında evinizi güzelleştirmek için çok fazla bütçe kullanmanıza gerek yoktur. Az parayla yapılabilecek dekorasyon fikirlerini araştırarak, düşük maliyetle dilediğiniz tarzda bir eve ve dekorasyona sahip olabilirsiniz.

Evinizi yeniden dekore etmeye karar verdiğiniz zaman öncelikle elinizde ki var olan eşyalara bir göz atarak hangi eşyanız da ne gibi değişiklikler yapabileceğinize bakmalısınız. Mesela evinizde bulunan ve kullanmaktan sıkıldığınız ya da eskidiğini düşündüğünüz sehpa, kitaplık gibi eşyalarınızı yeniden boyayarak bir takım değişiklikler yapabilirsiniz.

Ahşap Palet ile Yapılan Sehpa

Düşük bütçe ile ev dekorasyonu yapmaya karar verdiğimizde çoğunlukla kendin yap fikirleri karşımıza çıkar. Bunların en başında ise ahşap palet örneklerini görürüz. Sizlerde yalnızca ahşap paletleri kullanarak eviniz için birbirinden farklı aksesuar ve mobilyayı kendi başınıza yapabilirsiniz. Buna ilk olarak oturma odanız için bir orta sehpa ya da balkonunuz için bir masayı örnek gösterebiliriz. Düşük bütçe ve kolay yapımı sayesinde çok tercih edilen bu palet mobilyalar, evinize otantik bir hava katacaktır.

Ahşap Palet ile Yapılan Yatak

Ahşap paletler ile yapılabileceğiniz bir diğer dekorasyon olarak da yatak ve baza önerebiliriz. Yatak odalarımızda kullandığımız yatakların kasaları genellikle tek tipe sahiptir. Fakat sizler bu sıradanlığı bozabilecek yepyeni fikirler üreterek kimse de olmayan bir yatağa sahip olabilirsiniz. Üstelik kullanabileceğiniz LED’ler ve uygulayacağınız boyalar ile yatak odanıza bambaşka bir hava katabilirsiniz.

Ahşap Palet ile Yapılan Koltuk – Köşe Takımı

Ahşap paletler için verebileceğimiz başka bir fikri ise, yine balkon – bahçeniz ya da oturma odanız için bir koltuk tasarımı oluşturmaktır. Bu çok kullanışlı ahşap paletler sayesinde ucuza mal ederek harika bir konsept elde edebilirsiniz.

Eski Sürahi ve Kavanozlardan Vazo

Evimizde kullanmadığımız eski sürahilerimizi ya da annelerimiz tarafından yapılan konservelerin kavanozlarını değerlendirerek, onları boyayabilir ve yepyeni vazolar elde edebilirsiniz.

Turşu Kavanozları ile Yapılan Avizeler

Kim derdi ki turşu yaparken kullanılan bu kavanozların ev içerisinde bir avizeye dönüştürebileceğini. Bu kavanozlar sayesinde oluşturulan avizeler, ev dekorasyonunda harika ve şık bir görünüm elde etmeniz yardımcı olur.

Konserve ve İçecek Kutularında Dekoratif Obje

Kullanılmış ve boş olan konserve ve içecek kutuları gibi kutuları değerlendirerek evinizde hoş görünüm sağlayacak dekoratif objeler elde edebilirsiniz.

Kartonlardan Yapılan Kitaplıklar

Yine az parayla yapabileceğiniz dekorasyon fikirlerinden bir diğeri de karton kasalar ile kitaplık yapımıdır. Birkaç tane karton kasayı bir araya getirerek yepyeni bir kitaplık oluşturabilir ve eviniz için oluşturduğunuz bu kitaplığınızın yanına bir de kitap okuma köşesiyle sizin ve aileniz için keyifle kitap okuyabileceği bir alan yaratabilirsiniz.

Rengarenk Kitaplar

Oluşturduğunuz bu kitaplığa kitaplarınızın yanında rengarenk obje ve kitaplar da ekleyerek yine kitap okuma köşenizde göze hitap eden hoş bir ambiyans yaratabilirsiniz.

Eski Elbise Askısından Çicek Askısı Yapımı

Evinizde kullanmadığınız eski kıyafet askını boyayarak yeni bir çiçek askısına dönüştürebilir ve bahçe ya da evinizin bir köşesinde değerlendirebilirsiniz.

Yılbaşlarında Kullanılan Işıklandırmalar

Yılbaşı gecelerinde yalnızca bir geceye mahsus olmak üzere kullanılan bu ışıklandırmaları aslında daha sonrasında da kullanabilirsiniz. Genellikle atılan ya da nereye koyulduğu unutulan bu ışıkları bahçe ve balkonlarınızda değerlendirerek, akşamları için loş bir ortam yaratabilirsiniz.

Eski Bavullardan Komidin Yapımı

1980’li yıllardan kalma eskiyen bavullardan ise eviniz içerisinde değerlendirip kullanabileceğiniz yepyeni komidinlere dönüşebilir.

Ağaç Kütüklerinden Sehpa ya da Saksı Kaidesi

Ev dekorasyon fikirleri arasında örnek gösterebileceğimiz bir diğer fikir ise ağaç kütüklerinden elde edilen sehpa ya da saksı kaidesidir.

Fotoğraf Çerçeveleri ile Aileniz İçin Anı Köşesi

Evinizin holünde ya da belirlediğiniz en uygun köşenizde aileniz için yapılan bir anı köşesi hem evinize hem de ailenize yeni bir değer katacaktır. Az bir bütçe kullanarak fotoğraf çerçeveleri alabilir ile bu anı köşenizi oluşturabilirsiniz.

Koltuklar İçin Battaniye ve Şallar

Koltuklarınızın üzerine dilediğiniz desen ve renklerde şal ve battaniye kullanarak evinizde içinizi ısıtacak bir dekorasyon elde edebilirsiniz.

El Yapımı Yastık ve Örtüler

Son olarak ev dekorasyonu için fikirler arasında yastık ve örtüler olmazsa olmazlardandır. Odanızın tarzına uygun olarak tercih edeceğiniz el yapımı yastıklar ve örtüler sayesinde evinizin dekorasyonunu tamamlayabilirsiniz.

Orhan Babaeskihttps://gayrimenkuleks.com/
Orhan Babaeski - Gündem, Emlak ve Teknoloji kategorileri haber editörü

Görüşlerini Yaz

Lütfen bir yorum yap!
Lütfen buraya adını yaz.

two × 1 =

5,221BeğenenlerBeğen
8,664TakipçilerTakip Et
267TakipçilerTakip Et
1,448TakipçilerTakip Et