Avrupa’nın Gayrimenkul Yatırım Taktiği! Oturma İzni, Vatandaşlık Hakkı, Eğitim İmkanı

Yatırım aracılığı ile oturma izni ve vatandaşlık programı sunan Portekiz Hükümeti,  2012 yılından bugüne kadar toplamda 2,9 milyar avro değerinde gayrimenkul yatırımı sağladı.

Avrupa'nın Gayrimenkul Yatırım Taktiği! Oturma İzni, Vatandaşlık Hakkı, Eğitim İmkanı

Yatırım aracılığı ile oturma izni ve vatandaşlık programı sunan Portekiz Hükümeti,  2012 yılından bugüne kadar toplamda 2,9 milyar avro değerinde gayrimenkul yatırımı sağladı.

Avrupa ülkelerinin geneline baktığımız zaman sundukları serbest dolaşım hakkı ile birlikte yatırımlarda uzun süreli getiri ve vergilere ilişkin avantajlı şartlar sağladıkları görülmekte. Sağlanan bu imkanlar ile Avrupa ülkeleri yabancıları kendi ülkelerine çekerek gayrimenkul sahibi yapmaya çalışıp, bu durumda da son derece önemli boyutta kazanç sağlıyorlar.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Yeni Bir Hayat Üst Yöneticisi (CEO) Şevki Akaydın, 2012 yılında yasal hale gelen yatırım yolu ile oturma izni verilmesi ve buna ek olarak vatandaşlık programı çerçevesinde yabancı yatırımcılara oturma izni verilmesi kapsamında, 5 yılı doldurmak şartı ile ölene kadar oturma izni, 6 yılı doldurmak şartı ile de vatandaş olma hakkı verildiğini, bu kapsamda da sadece 500 bin avroluk bir gayrimenkul alma şartının olduğunu açıkladı.

3 Bin 472 Yatırım ile Çin İlk Sırada!

Ülke ülke değerlendirme yapan Akaydın, Çin’in birinci sırada olduğunu açıkladı. Çin almış olduğu 3 bin 472 yatırımcı ile birinci sırada, bunun takibinde 432 yatırımcı ile Brezilya’nın, 201 yatırımcı ile Güney Afrika’nın üçüncü sırada olduğunu söyleyen  Akaydın, 179 yatırımcı ile Rusya’nın dördüncü sırada, 103 yatırımcı ile Lübnan’ın ise beşinci sırada bulunduğunu açıkladı.

2  Yatırımcı ile Başladı

2012 yılında söz konusu programın 2 yatırımcı ile başladığını söyleyen Akaydın, 2013 yılında 434 yatırımcı, 2014 yılında 467 yatırımcı, 2015 yılında 707 yatırımcı, 2016 yılında 354 yatırımcı, 2017 Temmuz dönemi sonunda ise 981 yatırımcıya ulaşıldığını açıkladı.

Portekiz Emlak Yatırım Merkezine Dönüştü

Portekiz’in bu kadar revaçta olmasının sebebinin emlak yatırım merkezlerinin biri haline gelmesi olduğunu söyleyen Akaydın, Portekiz’in her sene 13 milyondan çok daha fazla turiste kapılarını açtığını söyledi.

Oturma izni ile birlikte çalışma iznine ek olarak Portekiz’in söz konusu program kapsamında ayrıca eğitim görme ve Schengen ülkelerine serbest olarak geçiş hakkı da tanıdığının bilgisini aktaran Akaydın, tüm bunları finansal bakımdan bağımlı olmak şartı ile eşleri, 18 ve üzeri yaştaki çocukları ve ebeveynleri de içine aldığını söyledi.

Avrupa’da En Fazla Yatırım Yapılan Şehir Londra!

Portekiz’e gayrimenkul yatırımı yapan 71 Türk Ailenin olduğunu açıklayan Akaydın, Avrupa’da ise en fazla gayrimenkul satışı yapılan şehrin Londra olduğunu, Londra’nın takibinde ise Paris, Berlin, Stockholm, Madrid ve Kopenhag, Manchester, Zürih’in yer aldığını söyledi.

Görüşlerini Yaz

Lütfen bir yorum yap!
Lütfen buraya adını yaz.