Avrasya Tüneli Ödülleri Arasına ‘Global Başarı Ödülü’nü de Ekledi!

Avrasya Tüneli, almış olduğu uluslararası ödülleri arasına her geçen gün bir yenisini daha ekliyor. Kore İnşaat Mühendisleri Derneği tarafından düzenlenen ödül töreninde Altın Kategori’de 2017 ‘Yılın Yapı Ödülü’nü almaya hak kazanmasının ardından, bu defa da IRF’nin ‘Global Başarı Ödülü’ne layık görüldü. Böylelikle bu ödül ile beraber Avrasya Tüneli 9. Uluslararası Ödülü’nü almış oldu.

Asya ve Avrupa kıt’alarını birbirine bağlamak adına tüp geçit şeklinde tasarlanarak deniz altından ulaşım imkanı sağlayan ilk proje niteliğine sahip olan Avrasya Tüneli, 9. Uluslararası Ödülü’nü almaya hak kazandı. Daha öncesinde Kore İnşaat Mühendisleri Derneği’nin ödülüne layık görülen Avrasya Tüneli, bu kez de Uluslararası Yol Federasyonu olan IRF’nin ‘Global Başarı Ödülü’ne layık görüldü.

 Avrasya Tüneli Uluslararası Ödüllere Doyamıyor

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı bünyesinde olan Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü’nün Yap – İşlet – Devret modeliyle ihalesini yaptığı ve Kazlıçeşme – Göztepe güzergahında hizmet veren Avrasya Tüneli, uluslararası kanaat öncüleri tarafından verilen ödüllere doyamıyor. ATAŞ – Avrasya Tüneli İşletme İnşaat ve Yatırım A. Ş.’nin işletmesinde olan tünel, son olarak da Uluslararası Yol Federasyonu’nun (IRF) Global Başarı Ödülü’nü almaya hak kazandı. Projenin ödülü,  Dubai’de yer alan Waldorf Astoria Hotel’de gerçekleştirilen ödül töreninde, Altyapı Yatırımları Genel Müdür Yardımcısı Şamil Kayalak, Yapı Merkezi İnşaat ve Avrasya Tüneli Yönetim Kurulu Başkanı Başar Arıoğlu ve Avrasya Tüneli Genel Müdürü Sungjin Lee’ye teslim edildi.

Global Başarı Ödülleri Teşvik Etmeyi Hedefliyor

Uluslararası Yol Federasyonu, her yıl düzenlemiş olduğu Global Başarı Ödülleri ile, global anlamda yol ve ulaşım ağlarının büyüyüp geliştirilmesini ve dünya çapında bu ödülü almaya hak kazanabilecek projelerin tespit edilmesi ve teşvik edilmesini amaçlıyor. Altyapı teknolojilerinin gelişimi için destek sunan yenilikçi ve kusursuz projelerle, söz konusu bu projeleri hayata geçiren başarılı isimlerin belirlendiği Global Başarı Ödülleri’nin İnşaat Metodojisi Kategorisi’nde 2017’nin ödülünü almaya hak kazanan proje Avrasya Tüneli oldu.

Görüşlerini Yaz

Lütfen bir yorum yap!
Lütfen buraya adını yaz.