Antre Dekorasyonu İçin Altın Fikirler

Evin, sokak kapısından, içeriye ve diğer odalarına bağlanan kısmına antre ya da diğer adıyla hol deniliyor. Eve ilk girişte görülen kısım antre olması sebebiyle buranın dekorasyonu, en az ev dekorasyonu kadar önemlidir.

Antre Dekorasyonu İçin Altın Fikirler

Evin, sokak kapısından, içeriye ve diğer odalarına bağlanan kısmına antre ya da diğer adıyla hol deniliyor. Eve ilk girişte görülen kısım antre olması sebebiyle buranın dekorasyonu, en az ev dekorasyonu kadar önemlidir.

Çünkü eviniz için ilk izlenim burada belirlenir. Ayrıca, genellikle evin en karanlık bölümü antreler olması sebebiyle, dekorasyonu daha detaylı ve önemli olmalıdır. Peki evinize girdiğinizde içinizin açılması ve mutlu olmak için antrenizin dekoru nasıl olmalıdır?

Dekorasyon için hemen hemen her alanda uygulanması gereken ilk kural, son derece ferah ve sade bir dekor tercih edilmesidir. Yalnızca sizin değil, evinize gelen herkesin ilk gördüğü bölüm antre olduğu için, tercih edeceğiniz dekor çok önemlidir.

Aydınlık Tasarımlar Oluşturun

Öncelikle güneş almayan, karanlık bir antreye sahipseniz, açık renkli dekorasyon ürünleri kullanmak, eviniz için doğru bir tercih olacaktır. Koyu renkli dekorasyon ürünlerini tercih ettiğiniz takdirde, zaten karanlık olan girişinizi daha da karartmış olursunuz. Bunun yanında LED ışıklar, avizeler, spotlar veya aplikler antrenizi daha aydınlık bir hale getirmek için alternatif yöntemlerden olabilir.

Bunun aksine aydınlık ve güneş alan bir antreye sahipseniz, canlı renklerde çiçeklere sahip olan dekorasyon fikirlerini de tercih edebilirsiniz. Seçeceğiniz çiçekler, yine evinizin girişine hoş ve ferah bir görüntü sunacaktır.

Eğer dekorasyonda sadelikten yana iseniz, parçalı ve ya klasik duvar kâğıtları zevkinize hitap edecektir. Üstelik duvar kâğıtları temizlenmesi kolay ve değiştirilmesi mümkün olan alternatiflerdir. Yine duvar kâğıtlarıyla birlikte farklı aydınlatmalarda kullanmanızda da fayda vardır.

Antre dekorasyonu için ayna kullanmak da yine başka bir dekor örneğidir. Burada bir ayna bulundurmanız, antreniz için ferah ve büyük bir görünüm kazandırır. Fakat beyaz renkte ayna kullanmaktan kaçınmanız gerekir. Çünkü antrede kullanılan beyaz aynalar ışığı çok fazla yansıttığı için bir dekorasyon hatası olarak görülür. Yine antrenizi dekore ederken en çok dikkat etmeniz gereken hususlardan biri de ayakkabılık ve portmanto gibi eşyaların seçimidir. Mesela dar antrelerde genellikle, kullanım alanlarının daha da daralmaması için küçük ayakkabılıklar tercih edilmelidir.

Ayrıca antrelerin yüzeyinde parlak ve seramik taşların kullanılması yine en çok yapılan dekorasyon hatalarından biridir. Evinizde banyo ve tuvalet gibi bölümler antrelere bağlandığı için, bu tarz zeminlerin tercihi uygun görülmez. Ayrıca bu zeminler temizlik konusunda da sizlere bir hayli zorlayabilir. Ayrıca antre için halı seçimi de önemlidir. Mesela antrenin zemini kaplayacak büyüklükteki halılardan kaçınmanız şık bir dekorasyon için en doğru adım olacaktır.

Son olarak evinizin bu giriş bölümüne, ailenizin fotoğraflarının yer aldığı şık çerçevelerle bir anı köşesi oluşturabilirsiniz. Bu da aileniz ve evinize gelen misafirleriniz için hoş ve güzel bir hava katacaktır.

Antrelerin genellikle dar alanlar olması sebebiyle, dekorasyonunda çok fazla seçenek imkânı yoktur. Bu sebeple antrenin yapısına en çok uyacak dekorasyon fikirlerini tercih etmekte fayda görülür.

Görüşlerini Yaz

Lütfen bir yorum yap!
Lütfen buraya adını yaz.