GayrimenkulEks

Anadolu Bank’tan Yüzde 0,93 Faiz İle Konut Kredisi

Anadolu Bank’tan Yüzde 0,93 Faiz İle Konut Kredisi

Türkiye’nin köklü bankaları arasında yer alan Anadolu Bank, aylık yüzde 0,93’ten başlayan oranlar ile konut kredisi imkanı sunuyor.

Her vatandaş, gerek birikim yaparak, gerek borçlanarak konut sahibi olmanın hayalini kurar. Özellikle 2016 yılının Temmuz ayında yaşanılan 15 Temmuz hain darbe girişimi sonrasında Emlak Konut GYO tarafından düzenlenen sıfır faizli konut kredisi kampanyası sonrasında 2016 yılı içerisinde toplam 1 milyon 300 bin konut satışı gerçekleşmişti. Aynı kampanyayı 2017 yılının Şubat ayı itibariyle düzenlenmesi ile birlikte inşaat sektöründe önemli bir canlanma yaşandı.

Anadolu Bank, düzenlediği konut kredisi kampanyası ile birlikte 120 aya varan vade seçenekleri eşliğinde konut kredisinden faydalanmanıza olanak sağlıyor. 18 yaşını doldurmuş olan ve düzenli bir gelire sahip olan her Türk vatandaşının faydalanabileceği en uygun konut kredisi kapsamında, gelir ve bütçe durumunuza uygun geri ödeme planı oluşturmanıza avantaj sağlayan Anadolu Bank, ekspertiz raporu değerinin yüzde 50’sine kadar kefilsiz kredi sunar iken, kefil ile birlikte ekspertiz değerinin yüzde 75’ini finansman olarak müşterilerine sunuyor.

Anadolu Bank Konut Kredi Başvurusu

Anadolu Bank’tan konut kredisi talep etmeniz için satın alacağınız konutun inşaatının bitmiş olması gerekiyor. Kat irtifaklı/mülkiyetli ve yapı kullanma izninin yani iskan belgesinin alınmış olmasının gerektiği konut kredisine başvururken yanınızda T. C. kimlik numaranızı gösteren nüfus cüzdanınızın aslı ve fotokopisi yer alması gerekiyor. Gelir durumunuzu gösteren belgenin yanı sıra, satın almak istediğiniz konutun tapu fotokopisini ve yapı kullanım izin belgesini de talep eden Anadolu Bank, ekspertiz değerinin yüzde 50’sine kadar olan finansmanı, kefilsiz olarak sağlıyor.

Anadolu Bank Konut Kredisi Şartları

Anadolu Bank’tan konut kredisi talep etmeniz halinde, tapu işlem tarihinden itibaren en fazla 1 hafta içerisinde krediniz onaylanarak hesabınıza aktarılıyor. Bu süreç içerisinde konut sigortası, kredi vadesi süreci boyunca yenilenecek şekilde yapılıp, Kredi Hayat Sigortası da aynı şekilde kredi vadesi ve tutarı ile uyumlu olarak gerçekleştiriliyor.

Gerekli görülen durumlar dışında herhangi bir ikametgah belgesi talep etmeyen Anadolu Bank, istisnai durumlarda Nüfus Müdürlükleri tarafından düzenlenmiş bir ikametgah belgesi ya da ikamet adresinizi gösteren bir fatura talep edebiliyor.

Benzer:  Konutun Yüzde Kaçına Kredi Verilir?

Siz de konut kredi başvurunuzu size en yakın Anadolu Bank şubesine giderek gerçekleştirebileceğiniz gibi, aynı zamanda internet sitemizde yer alan KREDİLER kategorisine göz atarak bütçenize uygun, ekonomik konut kredilerine göz atabilirsiniz.

BUNU SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ
Bina İzin Belgelerinde Daire Sayısında Artış Görüldü!
Konut Üreticilerinin Yeni Gözdesi Pendik Oldu!
Doğu Karadeniz Arap Yatırımcıların Gözdesi Oldu!
İstanbul’da Kentsel Dönüşüm Sürüyor! Hangi Hastaneler Dönüştürülüyor?
Ayda 2.000 Lira Taksitle Konut Satın Alma İmkanı!
Başkan Tarih Verdi! TOKİ Açık Artırma Yöntemi ile Konut Satışı Yapıyor!
İnşaat Ruhsatlarında Önemli Düzenlemeyi İçeren Paket TBMM’de Kabul Edildi!
İnşaat Sektöründe Konutzede Sayısı giderek Artacak!
REIDIN Açıkladı! Kiralık ve Satılık Konutlarda En Çok Artış Hangi Şehirlerde Oldu?
Müteahhitler Konutta Yeni KDV İndirimi İstiyor!
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ