GayrimenkulEks

Altın Güne Düşüşle Giriş Yaptı!

Dün güne yükseliş ile giriş yapan altın ilerleyen saatlerde düşüş göstererek kapanışını düşüş ile yaptı. Bu sabah itibari ile de düşüş eğilimini sürdüren gram altının fiyatı 158,5 Türk Lirası seviyesine dengelendi.

Altın Güne Düşüşle Giriş Yaptı!

Dün güne yükseliş ile giriş yapan altın ilerleyen saatlerde düşüş göstererek kapanışını düşüş ile yaptı. Bu sabah itibari ile de düşüş eğilimini sürdüren gram altının fiyatı 158,5 Türk Lirası seviyesine dengelendi.

Bu sabah itibariyle güne düşüş ile başlayan gram altının fiyatı 158,5 Türk Lirası seviyesinden işlem görmeye başladı. Söz konusu düşüşün ardından gram altın 158,5 TL’den, çeyrek altın 260 TL’den, Cumhuriyet altını ise bin 61 TL’den satılmaya başladı.

Dün altının ons fiyatı ve dolarda görülen gerilemenin etkisi ile daha çok satış ağırlıklı bir seyir izleyen altının gram fiyatı, günü yüzde 1,3 oranında düşüş ile 159 Türk Lirası’ndan kapattı.

Altının gram fiyatı dün göstermiş oluğu düşüş eğilimini bugüne de yansıtarak sabah saat 09:50 sularında yüzde 0,2 oranında düşüş kaydetti. Bu düşüşün ardından altının gram fiyatı 158,5 TL’ye dengelenirken aynı saatlerde Kapalıçarşı’da Cumhuriyet altını bin 61 TL’den, çeyrek altın ise 260 TL’den işlem görmeye başladı.

Asya piyasalarında bugüne yatay bir seyir izleyerek giriş yapan ons altının fiyatı, ilerleyen saatlerde dün ki kapanışın hemen altında olan bin 275,2 dolardan işlem görmeye başladı.

Altındaki Bu Düşüşler Devam Edebilir

Finans analistleri tarafından konu ile alakalı olarak yapılan açıklamada, hem altının ons fiyatında hem de dolarda görülen düşüşlerin, altını da negatif yönde etkilediği belirtildi. Yapılan açıklamada gram altında görülen bu düşüşlerin kademeli bir şekilde sürdürülebileceği ifade edilerek, teknik bakımda gram altının fiyatındaki 158,2 TL’nin destek, 159,2 TL’nin ise direnç konumunda olacağı dile getirildi.

Ayrıca ons altının fiyatında yaşanan bu düşüşlere dikkat edilmesi gerektiğine dikkat çekilen bu açıklamada, bugün itibari ile ABD’deki Satınalma Yöneticileri Endeksi’nin (PMI) takip edileceğini altının ons fiyatında teknik bakımdan bin 270 doların destek, bin 295 doların ise direnç konumunda olacağı belirtildi.

Benzer:  Bayram Yaklaşıyor, Altın Fiyatları Artıyor!
BUNU SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ
Başkan Tarih Verdi! TOKİ Açık Artırma Yöntemi ile Konut Satışı Yapıyor!
İnşaat Ruhsatlarında Önemli Düzenlemeyi İçeren Paket TBMM’de Kabul Edildi!
İnşaat Sektöründe Konutzede Sayısı giderek Artacak!
REIDIN Açıkladı! Kiralık ve Satılık Konutlarda En Çok Artış Hangi Şehirlerde Oldu?
Müteahhitler Konutta Yeni KDV İndirimi İstiyor!
Gümrük ve Ticaret Bakanı Açıkladı! Emlak Komisyon Oranları Değişiyor!
İstanbul’da Ev Fiyatına Mezar Yeri Satılıyor!
Konut Kredisi Faizleri Son 6 Yılın Rekorunu Kırdı!
Konut Sahibi Olmayan Kalmayacak! Sosyal Konut Seferberliği Sürüyor!
Atatürk Kültür Merkezi’nin Yıkımına Başlanıyor!
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ