Albaraka Türk’ten 5 Yıl Vadeli 50.000 TL Arsa Finansmanı

İşlerini büyütme ve yatırım yapmak isteyen, yatırımlarını arsa olarak değerlendirmek isteyenlere özel arsa finansmanı sunan Albaraka Türk Katılım Bankası,uygun ödeme planları ile avantajlı koşullar sağlıyor.

Albaraka Türk'ten 5 Yıl Vadeli 50.000 TL Arsa Finansmanı

İşlerini büyütme ve yatırım yapmak isteyen, yatırımlarını arsa olarak değerlendirmek isteyenlere özel arsa finansmanı sunan Albaraka Türk Katılım Bankası, uygun ödeme planları ile avantajlı koşullar sağlıyor.

Arsa finansmanı almak için bankanın istediği belgeleri getirmek ve takibindeki süreçleri tamamlamak gerekiyor. İstenilen belgeler nelerdir? Nüfus cüzdanı, arsaya ait evraklar, gelir belgesi ve ikametgah adres belgesidir.

Arsa finansmanı başvurusu yapıldığında banka ilk olarak satın alınmak istenen arsayı ekspertiz sürecine sokuyor. Arsanın değeri belirleniyor. Sonrasında arsa değerinin yüzde yüzü kadar finansman desteği veriyor.

Arsa finansmanı için ödeme süresi azami 60 ay yani  5 yıl olarak belirlenmiştir.

Arsa finansmanına ilişkin olara tahsis ücreti alınıyor. Bu ücret finansmanın tutarına ve vade süresine göre değişiklik gösteriyor. 1 ay ile 36 ay arasında gerçekleşen ödeme planlarına finansmanın yüzde 2’si kadar tahsis ücreti alınırken, 37 ay ile 60 ay arasındaki ödeme planlarında finansmanın yüzde 2,5 oranı kadar tahsis ücreti alınır. Tahsis ücretinin içinde banka sigorta muamele vergisi dahil edilmez.

Ayrıca ekspertiz işlemleri için de ekspertiz ücreti alınır. Bu ücrette arsanın nerede  olduğuna göre değişir ancak 400 Türk Lirası ile 700 Türk Lirası arasında bir fiyat olmaktadır. Yaptırılan hayat sigortası da benzer şekilde kişiden kişiye göre değişir.

50.000 TL Albaraka Türk Arsa Finansmanı Ödeme Planı

60 ay vadeli alınan 50 bin Türk Lirası tutarında arsa finansmanı için aylık ödenen kar payı oranı yüzde 1,84 oranında, aylık ödenecek finansman tutarı ise bin 349,30 Türk Lirası olmaktadır.  Vade sonundaki toplam ödenecek arsa finansmanı tutarı ise 80 bin 958 Türk Lirası yapmaktadır. 50 bin Türk Lirası için tahsil edine kredi tahsis ücreti ise bin 250 Türk Lirasıdır.

Görüşlerini Yaz

Lütfen bir yorum yap!
Lütfen buraya adını yaz.