Albaraka Türk Katılım Bankası’ndan Konut Kredisi Avantajı

Ülkemizde katılım bankalarından biri olarak faaliyet gösteren Albaraka Türk Katılım Bankası, kendi müşterilerine özel konut kredisi imkanı sunuyor.

Ülkemizde katılım bankalarından biri olarak faaliyet gösteren Albaraka Türk Katılım Bankası, kendi müşterilerine özel konut kredisi imkanı sunuyor.

Artık bir ev sahibi olmak istiyorum diyen bireyler Albaraka Türk Katılım Bankası konut kredisi imkanından yararlanabilirler. Banka müşterilerine özel 120 ay vadeye kadar çeşitli ödeme planları sunmaktadır.

Albaraka Türk Katılım Bankası Konut Kredisi

Albaraka Türk Katılım Bankası Konut Kredisi imkanın yararlanmak isteyen müşteriler satın almak istedikleri evin ekspertiz raporundaki tutarının karşılığındaki değerin yüzde 80’lik dilimi kadar kredi çekebilmektedir. Örnek olarak; ekspertiz raporunda evin değeri 50 bin Türk Lirası olarak belirlenmişse bireyler 40 bin Türk Lirası kadar konut kredisi imkanından yararlanabilmektedirler. Eğer bireylerin satın alacakları ev dışında kendilerine ait başka bir evleri varsa konut kredisinden konutun yüzde 100’lük payı kadar yararlanabilmektedirler. Çeşitli ödeme seçenekleri sunan banka, aylık taksitlerin ödenmemesi durumunda müşterilerine 2 ayda bir ya da 3 ayda bir olacak şekilde ödeme planları sunmaktadır.

Konut kredisine nasıl başvururum diyorsanız evin kat mülkiyeti yahut kat irtifakı tapusunu bankaya biraz etmeniz gerekmektedir. Satın alacağınız evi koruma altında almak istiyorsanız Albaraka Türk Katılım Bankasının size sunduğu gayrimenkul sigortası ile Zorunlu Deprem Sigortası yani DASK’tan faydalanabilirsiniz. Konut Kredisi ödemesi yaptığınız zaman zarfı boyunca da yine bankanın sunduğu hayat sigortasından faydalanabilirsiniz.

Örnek konut kredisi yapacak olursak; 120 ay vade süreli 50 bin Türk Lirası konut kredisi için bireylerin ödemesi gereken aylık kredi taksit tutarı 734,80 Türk Lirasına tekabül etmektedir. Banka konut kredisi faiz oranını yüzde 1,05 olarak belirlemiştir. Bu kapsamda geri ödenecek konut kredisi tutarı ise 88,176 Türk Lirasına tekabül etmektedir. Albaraka Türk müşterilerinde konut kredisi kullanımı için 650 Türk Lirası değerinde ekspertiz ücreti istemektedir. Ekspertiz ücreti her bankaya, her eve göre değişkenlik gösterebilmektedir.

Albaraka Türk Katılım Bankası konut kredisi başvurusu için bireylerin mutlaka 18 yaşını doldurmuş olması gerekmektedir. Başvuru esnasında ise satın alınacak evin tapu fotokopisinin, kimlik belgesinin aslı ya da fotokopisinin, bireyin gelir durumunu gösteren belgesinin yanında bulundurması gerekmektedir.

Görüşlerini Yaz

Lütfen bir yorum yap!
Lütfen buraya adını yaz.