Alandan Tasarruf Sağlayan 8 Yaratıcı Fikir

Özellikle küçük evlerde ev dekorasyonu yapılırken salondan banyoya kadar, mutfaktan yatak odasına kadar evin tüm alanlarında yeteri kadar alana ihtiyaç duyulur.

Alandan Tasarruf Sağlayan 8 Yaratıcı Fikir

Özellikle küçük evlerde ev dekorasyonu yapılırken salondan banyoya kadar, mutfaktan yatak odasına kadar evin tüm alanlarında yeteri kadar alana ihtiyaç duyulur. Bu ihtiyacı karşılayabilmek için de birbirinden dekorasyon fikirleri bulunuyor.

Bu tarz evlerde genellikle en doğru mobilyaları seçmek ile çözüm aranıyor. Özellikle çok fonksiyonlu ve kompakt özelliğe sahip olan mobilyaları tercih etmek dekorasyon yaparken hem işinizi kolaylaştırır hem de ihtiyaçlarınıza cevap verir.

Ayrıca evinizi dekore ederken sahip olduğunuz evin potansiyelini göz önünde bulundurarak kendi yaratıcılığınızı da konuşturabilirsiniz. Mesela duvar boşlukları, merdiven altları, dolap içleri, atıl durumda olan boşluklar ve kapıların üzerlerinde yer alan boşluklar gibi alanlara pratik ve alternatif çözümler bularak cömertçe alandan tasarruf sağlayabilirsiniz. Bunun içinde öncelikle evinizde neye ihtiyacınız var neye ihtiyacınız yok bir keşfe çıkmanız gerekir. İşte sizlere fikir olacak derlenip toparlanmış olan yaratıcı dekorasyon fikirleri

Yatak Odası Duvarlarında Gömme Dolaplar Kullanın

Evinizde depolama alanına en çok ihtiyaç duyulan alanlardan biri yatak odalarıdır. Yatak odalarına kullanacağınız gömme dolaplar sayesinde hem alandan tasarruf edebilir hem de yeterli depolama alanına sahip olabilirsiniz.

1Çok Fonksiyonlu Dolaplar Tercih Edin

Yine en çok depolama alanına ihtiyaç duyulan alanlardan bir diğeri de mutfaklardır. Mutfağınızı dekore ederken tercih edeceğiniz dolapların çok fonksiyonlu olmasına dikkat edin. Böylelikle ihtiyaçlarınızı karşılayacak özellikte bir dekorasyon elde edebilirsiniz.

2Merdivenlerinizde Küçük Raflar Kullanın

Eğer ki eviniz içerisinde merdivenlerini bulunuyorsa, alandan tasarruf sağlamak için bu merdivenleri de değerlendirin. Merdivenlerinizde kullanacağınız raf ve dolap gibi alternatifler ile de tasarruf sağlayabilirsiniz.

3Akıllı Çekmeceler Tercih Edin

Mutfak ve yatak odası gibi alanlarınızda ihtiyaçlarınıza yönelik akıllı çekmeceler tercih edin. Mesela mutfakta yeterli bir tezgah alanınız yoksa çekmecelerinizden birine açılıp kapanabilen bir tezgah yaptırmanız ihtiyacınızı karşılayacaktır.

4Merdiven Altlarında Dinlenme ya da Kitap Okuma Köşesi Yapın

 

Yine evinizde merdiven bulunuyorsa bu merdiven altlarını da değerlendirebilirsiniz.  Merdiven altına koyacağınız bir oturak ve kitaplık sayesinde bu alanda hem dinlenebilir hem de zevkle kitaplarınızı okuyabilirsiniz.

5Atıl Olan Boşlukları da Değerlendirin

Evinizdeki tüm atıl olan boşlukları değerlendirerek ihtiyacınıza uygun alanlar elde edebilirsiniz.

6Yataklarınızın Altında da Çekmece Kullanın

Çocuk odaları, misafir yatak odaları gibi yerlerde küçük alanlara sahipseniz yatakların altında kullanacağınız çekmeceler ile de alandan tasarruf sağlayabilirsiniz.

7Banyo Dolapları ve Dolap Kapakları Boş Kalmasın

Banyonuzda da alandan tasarruf sağlamak isterseniz dolap kullanın ve kullandığınız dolapların kapaklarını da boş bırakmayın.

Görüşlerini Yaz

Lütfen bir yorum yap!
Lütfen buraya adını yaz.