Dekorasyon FikirleriAkıllı Ev Teknolojisi İçin 10 Mantıklı Neden!

Akıllı Ev Teknolojisi İçin 10 Mantıklı Neden!

Son zamanlarda sıklıkla duyduğumuz akıllı ev, bir takım akıllı ev sistemleri ile kurulmuş olan, bizlere güven, konfor, rahatlık, kolaylık ve zaman kazandıran ev ve yaşam alanlarına deniliyor. Bu sistem sayesinde evimiz için uzaktan sistem uygulayarak evlerimiz akıllı bir hal alıyor.

Son zamanlarda sıklıkla duyduğumuz akıllı ev, bir takım akıllı ev sistemleri ile kurulmuş olan, bizlere güven, konfor, rahatlık, kolaylık ve zaman kazandıran ev ve yaşam alanlarına deniliyor. Bu sistem sayesinde evimiz için uzaktan sistem uygulayarak evlerimiz akıllı bir hal alıyor.

Yeni nesil olan bu akıllı ev teknolojileri, ister ev yapılırken isterse daha kornadan kurulabiliyor. Her ne kadar bir akıllı ev sisteminin maliyeti size biraz pahalıya mal olsa da, daha sonrasında sağladığınız tasarruflarla bunun meyvesini fazladan almaya başlayabilirsiniz. Mesela eviniz için akıllı kombi kurduracağınız zaman maliyeti size biraz pahalıya patlayabilir. Fakat bir süre sonra doğalgazınızda sağlanan verimlilik artışı ve faturalarınıza yansıyan tasarruf ile çok doğru bir seçim yapmış olduğunuzu anlayacaksınız.

Bu gibi olumlu etkiler sebebiyle ev için önerilen dekorasyon fikirleri arasında akıllı ev teknolojileri de yer alır. Peki, ev dekorasyonunda neden akıllı ev teknolojileri tercih edilmelidir?

Birlikte Çalışılabilir Olma Özelliği Bulunur

Bu yeni nesil akıllı ev sistemleri otomasyonunun en güzel özelliklerinden biri, birden fazla cihaz ile bağlantı sağlanarak (akıllı cep telefonu, Tablet, bilgisayar vb.) sanki tek bir sistemmiş gibi çalışabilmesidir. Buna basit bir örnek verecek olursak, cep telefonunuzdan kontrol panelinde yer alan güle güle seçeneğine dokunarak, evinizde ki tüm perdeleri kapalı konuma getirebilirsiniz. Kısacası kullanıcılara özel olarak tasarlanmış olan bu sistemler sayesinde dilediğiniz mekânlarda dilediğiniz marka cihazları tercih edebilirsiniz.

Akıllı Evlerde Uzaktan Erişim Sağlanabilme Özelliği Mevcuttur

Söz konusu bu sistemler sayesinde evinizi dilediğiniz yerde cep telefonu ya da tabletiniz sayesinde kontrol edebilir gerekli olan ayarlamaları sizde evde yokken uzaktan yapabilir ve hatta banyonun suyunu ya da evinizin ısısını belirleyebilirsiniz.

Yükseltilebilir Özelliğe Sahiptir

Başarılı bir otomasyonun gücü her zaman yazılımında saklıdır. Bu sebeple kurulan sistemin yazılımı da gelişen teknolojiyle birlikte yükseltilebilir özelliğe sahip olması akıllı ev sistemlerini tercih edebilmek için başka ir neden olarak görülür.

Akıllı Ev Sistemlerinde Kullanıcılara Özel Arayüz Seçenekleri Bulunur

Akıllı ev otomasyonunu kullanabilmenin birçok yolu vardır. Kullanıcılara özel sunulan bu arayüz seçeneklerine örnek olarak uzaktan kumanda, cep telefonu tablet ya da duvara monte edilmiş bir anahtarı gösterebiliriz.

Enerji ve Para Tasarrufu Sağlanır

Bir akıllı evi tercih etmenin nedenleri arasında yer alan en önemli özelliklerden bir de enerji tasarrufudur. Isı, hareket ve ışık gibi sensörler sayesinde fazladan enerji tasarrufu sağlayabilirsiniz. Ayrıca akıllı kombi gibi özellikleri ile doğalgaz faturalarından ya da diğer özelliği ile elektrik faturalarından tasarruf elde edebilirsiniz.

Akıllı Ev Sistemlerinin Kendini Koruyabilir Özelliği Vardır

Örneğin elektrikler kesilip geri geldiğinde ışıkların konumunu merak ediyorsanız akıllı ev sistemlerinde herhangi bir karışıklık yaşanmayacağını da bilmeniz gerekir. Özellikle sisteminizin bir de yedekleme sistemi mevcut ise içiniz rahat bir şekilde keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Ev Sistemleri Zamandan da Tasarruf Ettirir

Bu akıllı ev otomasyonları sayesinde akşam evinize geldiğinizde tek tek perdeleri kapatmak ile uğraşmanıza gerek kalmıyor. Sizin yerinize tek bir tuşla akıllı ev sisteminiz bu görevi yerine getirebiliyor.

Akıllı Ev Sistemleri Eğlenceli Vakit Geçirmenizi Sağlar

Akıllı ev sisteminiz sizin için ortamınızın gürültüsüne göre televizyonunuzun sesini kısıp yükseltebilme özelliğine sahiptir. Ayrıca sizin için TV başından kalktığınızda seyrettiğini programları kaydedebilir ve daha sonra izlemenizi sağlayabilir.

Güvenlidir  

Akıllı bir evi tercih etmek için en önemli nedenlerinden ilk sırada olarak sistemin güvenli olması gelir. Bu sistemde yer alan güvenlik özellikleri yalnızca hısızlık gibi durumlar için geçerli olmayıp prizde unutmuş olduğunuz ütü gibi tehlikeli durumlar içinde size ve evinize güvenlik sağlar.

Konfor Sunar 

Eğer yaşadığınız ortamın konforlu olması sizin için önemli bir etkense, bu da akıllı bir ev tercih etmeniz için başka bir neden olacaktır. Çünkü bu akıllı ev sistemleri sayesinde siz eve gelemeden önce eviniz havalandırılabilir ve yine eviniz ısısı sizin isteğinize göre ayarlanabilir. Böylelikle konforlu bir hayat sürmeniz sağlanır.

Orhan Babaeskihttps://gayrimenkuleks.com
GayrimenkulEks (GEKS); emlak sektörünü yakından takip etmek isteyenler için haber ve bilgi paylaşım portalıdır. Güncel haberler, kredi kampanyalarının duyuruları, dekorasyon tavsiyeleri yayınlanmaktadır.

Görüşlerini Yaz

Lütfen bir yorum yap!
Lütfen buraya adını yaz.

14 − 9 =

5,221BeğenenlerBeğen
8,664TakipçilerTakip Et
267TakipçilerTakip Et
1,448TakipçilerTakip Et