AGD Anadolu Gayrimenkul Değerleme’ye SPK Lisansı!

2015 yılında kurularak gayrimenkul değerleme sektöründe hizmet vermeyi hedefleyen AGD Anadolu Gayrimenkul Değerleme ve Danışmanlık A.Ş.'ye 21 Eylül tarihli SPK ilanı ile değerleme yetkisi verildi.

2015 yılında kurularak gayrimenkul değerleme sektöründe hizmet vermeyi hedefleyen AGD Anadolu Gayrimenkul Değerleme ve Danışmanlık A.Ş.’ye 21 Eylül tarihli SPK ilanı ile değerleme yetkisi verildi.

AGD Anadolu Gayrimenkul Değerleme ve Danışmanlık A.Ş., Sermaye Piyasalar Kurulu’nun değerleme sektörü ile alakalı gerçekleştirdiği düzenlemelere uygun bir kurumsal yapı ile 2015 yılında kurularak hizmetlerine başlangıç yaptı.

Firma Türkiye genelinde sahip olduğu değerleme uzmanı ağı ile hizmet verir iken uzman kadrosu, etik değerlere olan bağlılığı, hızlı hizmet ve ulusal ve uluslararası standartlara uygun eksiksiz değerleme hizmeti sunma hedefiyle açılmış olup, hem gayrimenkul değerleme sektöründe, hem de gayrimenkul yatırım danışmanlığı sektöründe hizmet vermektedir.

SPK’dan Değerleme Yetkisi

Sermaye Piyasalar Kurulu tarafından 21 Eylül 2017 Perşembe günü yayınlanan 2017 yılının 32’inci haftalık raporunda AGD Anadolu Gayrimenkul Değerleme ve Danışmanlık A.Ş.’ne Ser:VII ve NO:35 Sermaye Piyasası Mevzuatı çerçevesinde Gayrimenkul Değerleme Hizmeti Verecek Şirketler ve bu şirketlerin Kurulca Listeye Alınmalarına İlişkin Esaslar Hakkında Tebliği çerçevesinde sermaye piyasalarının genelinde değerleme hizmeti verilmesi adına karar alındığını duyurdu.

Sermaye Piyasalar Kurulu, 2017 yılının 32. haftalık raporunun C maddesi olan Yeni Faaliyet İzinleri’nin 2. maddesi olan Gayrimenkul Değerleme Şirketlerinin Yetkilendirimesi’nin a bendinde AGD Anadolu Gayrimenkul Değerleme’ye faaliyet izni verdi.

SPK tarafından açıklanan haftalık bültene aşağıda yer alan bağlantı vasıtası ile erişebilirsiniz.

http://www.spk.gov.tr/apps/haftalikbulten/displaybulten.aspx?yil=2017&sayi=32

Görüşlerini Yaz

Lütfen bir yorum yap!
Lütfen buraya adını yaz.