Ağaoğlu’nun Yapmadığı Büyük Projeye Esta El Attı

Bir zamanlar Ağaoğlu logosuna sahip olan arsaya Esta İnşaat, şimdiler 175 milyon liralık dev bir projeye imza atacak.

Bir zamanlar Ağaoğlu logosuna sahip olan arsaya Esta İnşaat, şimdiler 175 milyon liralık dev bir projeye imza atacak.

Sektörün en önemli şirketlerinden biri olan Ağaoğlu İnşaat’ın bünyesinde yer alan ve o zamanlarda etrafının dahi Ağaoğlu logolarıyla çevrilmiş olduğu arsa Güngören’deki arsa için Esta İnşaat kollarını sıvadı. Uzun bir süre boş olarak kalan bu arsanın etrafından bir dönem Tesan şirketine ait bir takım altyapı araçlarının görüldüğü belirtilmişti. 2013 yılının Mayıs ayı içerisinde gerçekleştirilen satış işlemlerinin ardından söz konusu olan arsanın yeni sahibi ise Esta İnşaat ve MyMetropol Yapı olmuştu.

175 Milyon 500 Bin Lira Değerinde Proje

Esta İnşaat tarafından Güngören’de hayata geçirilecek olan bu dev projede 4 ayrı blok ve 40 adet ticari birime yer verilecek. 471 konuttan meydana gelecek olan bu yaşam projesinde konutlar 1+1, 2+1 ve 3+1 şeklinde tasarlanacak. Söz konusu olan Esta’nın bu arsası üzerinde hayat geçirilecek olan projenin 175 milyon 500 bin lira civarında bir maliyeti olacağı konuşuluyor.

Farklı Daire Seçenekleri Olacak

Konut projeleri kapsamında Esta İnşaat imzasına sahip olacak bu Güngören – Bahçelievler projesinde 243 adet 1 oda 1 salon, 220 adet 2 oda 1 salon ve 8 adet 3 oda 1 salon daire seçeneklerine yer verilecek. Toplamda 136 bin 69 metrekare inşaat alanına sahip olan bu proje 27 bin 602 metrekarelik bir alan üzerinde yükselirken, projede otopark için ayrılan alanının büyüklüğü 49 bin 274 metrekare, yeşil alanlar için ayrılan alanın büyüklüğü ise 18 bin 683 metrekare olacak şekilde ayarlandı.

Şehrin Tam Göbeğinde Yer Alacak  

Başta Ağaoğlu İnşaat tarafından konut projesine niyetlenilen Güngören – Bahçelievler arsası, daha çok lokasyonu ile dikkatleri üzerine çekiyor. E5 Karayoluna yakınlığı ile ön plana çıkan arsa, tam önünden geçen Kabataş – Bağcılar tramvay hattının Keresteciler istasyonu karşısında yer alıyor. Ayrıca NEF Bahçelievler adı ile hayat bulan projenin ise hemen yanı başında bulunuyor.

2013 Yılının Mayıs Ayında 42,5 Milyon Liraya Satın Alındı

Tapuda satış bedeli 42 milyon 500 bin lira olarak kayıtlara geçen arsanın yarısı Esta İnşaat tarafından, diğer yarısı ise MyMetropol Yapı tarafından 20 Mayıs 2013 tarihinde satın alındı.

Görüşlerini Yaz

Lütfen bir yorum yap!
Lütfen buraya adını yaz.