Ağaoğlu: Yabancılara Konut Satışının Artırılması Ülkedeki Döviz Gelirinin Artmasını Sağlayacak!

Ağaoğlu Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu, kendi şirketlerinin 102 adet farklı yabancı ülke vatandaşına konut satışı gerçekleştirerek Türkiye'ye 3 milyar dolar değerinde gelir sağladıklarını açıkladı.

Ağaoğlu: Yabancılara Konut Satışının Artırılması Ülkedeki Döviz Gelirinin Artmasını Sağlayacak!

Ağaoğlu Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu, kendi şirketlerinin 102 adet farklı yabancı ülke vatandaşına konut satışı gerçekleştirerek Türkiye’ye 3 milyar dolar değerinde gelir sağladıklarını açıkladı.

Ali Ağaoğlu, Bursa Uludağ’da gerçekleştirilen yıllık basın buluşmasına katıldı. Katıldığı buluşmada Ağaoğlu yapılan konut satışlarında gayrimenkul sektörünün önemli bir rol oynadığını, kendi şirketlerinin faaliyetleri ve ekonomi ile ilgili açıklamalar yaptı. Yabancılara yapılan konut satışı artarsa ülkeye gelen kalıcı döviz gelirinin artacağını belirtti.

Ağaoğlu: Türkiye’ye 3 Milyar Dolardan Daha Fazla Döviz Geliri Sağladık

Ağaoğlu, ülkeye en çok döviz geliri sağlayan grupların başında geldiklerini söyledi. Ağaoğlu grup ekibi ile birlikte Türkiye’ye 3 milyar dolar değerinden daha fazla döviz geliri sağladıklarını belirten Ağaoğlu, çalışmalarının devamlı ve istikrarlı bir şekilde devam edeceğini belirtti. Yabancıların Türkiye’den aldıkları konutlara da değinen Ağaoğlu, yaptıkları projelerde 102 farklı ülkeden vatandaşın istihdam ettiğini söyledi. Batı ülkelerinden konut alan yabancıların yanında Ortadoğu ülke vatandaşlarının da ülkemizdeki konutlara fazla talepte bulunduklarını söyledi. Hatta bir kısmının ise Orta Asya ülkelerindeki vatandaşların olduğuna  dikkat çekti.

Ağaoğlu Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu devletin çıkardığı teşviklerin yeni bir şey olmadığını, bizim ülkemizde yeni olduğunu söyledi. İspanya’yı örnek vererek, batıda yer alan çoğu gelişmiş ülkenin yabancılara konut satışları yaparak ilerleme sağladıklarını belirten Ali Ağaoğlu, dışarıdan gelen gelirler ile birlikte ülkelerin kalkınmalarını sağladıklarını söyledi.

Ağaoğlu: Londra’nın Yüzde 10’u Yabancıların!

Ali Ağaoğlu, gelişmiş ülkelerin kalkınmalarını yabancılara konut satışları gerçekleştirerek sağladığını, Londra’nın günümüzde yüzde 10’nun yabancıların olduğunu söyledi. Ülkeye gelen döviz gelirinin sadece domates, salatalık ihraç ederek gerçekleşmediğini, mülk satışı da gerçekleştirmemiz gerektiğini belirtti. Ülkemizin en büyük probleminin cari açık problemi olduğunu söyleyen Ağaoğlu, dövize önemli oranda ihtiyaç olduğunu ve bunun en sürdürülebilir yolunun ise yabancılara mülk satışlarının gerçekleştirmek olduğunu belirtti.

Yabancılar Türkiye’ye Yatırım Yapmak için Çok İstekli

Ağaoğlu 12 günlük Ortadoğu gezisi yaptıklarını ve gezide 400’den fazla iş adamıyla iletişim kurduklarını söyledi. Ortadoğu ülke vatandaşları ilk sırada yer almak üzere yabancıların Türkiye’ye yatırım yapmak istediğini ancak ülke ortamının biraz daha oturmuş düzeninin olmasını beklediklerini söyledi. Özellikle Ortadoğu yatırımcılarının gelecek dönemlerde ülkemizde döviz gelirini artıracağını, bununda Türkiye ekonomisini ciddi anlamda kalkındıracağını söyledi.

Ağaoğlu: Sıradaki Projelerimizden Biri de Trabzon!

Ali Ağaoğlu, sıradaki projelerinden birinin de Trabzon olduğunu söyledi. Trabzon hakkında araştırmalarda bulunduklarını, bu yıl içerisinde de hızlanacağını belirtti.

Ağaoğlu: Maslak Projesinde 3000’den Fazla Konut Sattık

Ağaoğlu, yapılan en büyük proje olan 1453 Maslak’ta 3000’den fazla konut satışı gerçekleştirdiklerini, diğer proje çalışmalarına başladıklarını söyledi. Belediyeler ile ruhsat konusunda uzlaşmaya varamadıklarını söyleyen Ağaoğlu, en çok araziye sahip olan firmalardan biri olduklarını, 2 adet Anadolu Yakası’nda projelerinin olduğunu, Çekmeköy’den aldığı bir arazinin çalışmalarına başladıklarını belirtti.

Ağaoğlu: Düşük Faizli Konut Kredisi Kampanyaları Maliyetlerden Dolayı Çok Sürmeyecek

Ağaoğlu, başlatılan konut kredisi kampanyalarının çok sürmeyeceğini, müteahhitlerin yapılan maliyetleri konut fiyatlarına yansıtmak mecburiyetinde kalacaklarını söyledi. Yapılan kampanya sonrasında konut alımlarının artması, öncesinde konutlara olan erişimlerin kolay olmadığını, vatandaşların konut almak isteyip alamadıklarının bir işareti olduğunu söyledi.

Görüşlerini Yaz

Lütfen bir yorum yap!
Lütfen buraya adını yaz.