Abank’tan Kira Öder Gibi Konut Kredisi

Alternatif Bank (ABank) kira öder gibi konut sahibi olmanız için 120 ay vade seçeneğine kadar konut kredisi sunuyor. İşte ABank konut kredisine dair tüm detaylar!

Abank, 120 aya varan vade seçenekleri ile kira öder gibi konut kredisi ödemenize olanak sağlıyor.

Alternatif Bank (ABank) kira öder gibi konut sahibi olmanız için 120 ay vade seçeneğine kadar konut kredisi sunuyor. İşte ABank konut kredisine dair tüm detaylar!

ABank, 3 ay ile 120 ay arasında tercih edeceğiniz vade planına göre aylık yüzde 0,90 oranından başlayan faiz oranları ile birlikte konut sahibi olmanız için olanak sağlıyor. Hayalini kurduğunuz eve kira öder gibi sahip olmak isterseniz, size en yakın Alternatif Bank şubesine giderek, konut kredinizi temin edebilir, kira öder gibi evinize sahip olabilirsiniz.

Sadece Türk Lirası cinsinden konut finansmanı sağlayan Alternatif Bank, kredinizin kapsamında KKDF ve BSMV ücretlerini almamaktadır. Kredi teminatı için Hayat Sigortası uygulaması yapan Abank, satın aldığınız konutun üzerine ipotek tesisi gerçekleştirerek konut finansmanınızı sağlıyor. Abank konut kredisi başvuru aşamasında ön kefil şartı aramıyor.

Abank Konut Kredisi Başvuru Belgeleri

ABank’tan konut kredisi başvurusu gerçekleştirmek için yanınızda mutlaka T.C. kimlik numaranızı gösteren kimliğinizin, sürücü belgenizin ya da pasaportunuzun bulunması gerekiyor. İkamet adresinizi teyit etmek için yanınızda doğalgaz, su, elektrik ya da sabit telefon faturası veya kaymakamlıktan temin edilmiş ikametgah belgesi yer alması gerekiyor. Çalışma durumunuza göre özel düzenlenmiş maaş bordrosu, SGK dökümü ya da kira kontratı gibi güncel gelir belgeniz, Alternatif Bank konut kredisi başvuru aşamasında sizden talep edilen belgeler arasında yer alıyor.

Satın almak istediğiniz konuta dair tapu, temin edeceğiniz kredi miktarının belirlenmesi için gerçekleştirilecek olan ekspertiz raporu işlemi için de yanınızda bulunması gerekiyor.

Abank, ortalama 24 ila 48 saatlik süre zarfı içerisinde ekspertiz raporunuzun hazırlanması ile konut kredisi başvurunuz için onaylama sürecini tamamlıyor.

Abank Konut Kredisi Ödeme Planı

3 ila 24 ay arasındaki vade seçeneklerine aylık yüzde 0,9, 25 ila 60 ay arasındaki vade seçeneklerine aylık yüzde 0,95, 61 ila 84 arasındaki vade seçeneklerine aylık yüzde 0,99, 85 ila 120 ay arasındaki vade seçeneklerine ise aylık yüzde 1,1 oranında faiz uygulaması yapan Alternatif Bank, kredi tutarınızın yüzde 0,5’i kadar Kredi Tahsis Ücreti talep ediyor. Satın alacağınız gayrimenkulün türüne göre değişen ekspertiz ücreti ise 690 Türk Lirası ile 1500 Türk Lirası arasında değişkenlik gösteriyor.

Alternatif Bank’tan temin edeceğiniz 150 bin Türk Lirası tutarındaki konut kredisi için, 120 ay vade seçeneğini tercih ettiğiniz taktirde eşit taksitlerle ödeme planı oluşturduğunuzda aylık taksit tutarınız bin 821 Türk Lirası’na tekabül ediyor.

Siz de konut kredi başvurunuzu size en yakın Alternatif Bank (A Bank) şubesine giderek gerçekleştirebileceğiniz gibi, aynı zamanda internet sitemizde yer alan krediler kategorisine göz atarak bütçenize uygun, ekonomik konut kredilerine göz atabilirsiniz.

Görüşlerini Yaz

Lütfen bir yorum yap!
Lütfen buraya adını yaz.