GayrimenkulEks

4 Şehirde Acele Kamulaştırma Gerçekleştirilecek! İşte O İller!

Konu ile alakalı olarak elde edilen bilgilere göre Giresun, İstanbul, Balıkesir ve Manisa için farklı boru hattı projeleri doğrultusunda acele kamulaştırma kararı alındı.

4 Şehirde Acele Kamulaştırma Gerçekleştirilecek! İşte O İller!

Konu ile alakalı olarak elde edilen bilgilere göre Giresun, İstanbul, Balıkesir ve Manisa için farklı boru hattı projeleri doğrultusunda acele kamulaştırma kararı alındı. Söz konusu olan bu kararlar Resmi Gazete’nin dünkü ve bugünkü sayılarında yayımlandı.

Çeşitli Doğalgaz Projeleri Nedeniyle Kamulaştırılacaklar

Konuya istinaden yapılan açıklamada, Giresun, İstanbul, Balıkesir ve Manisa olmak üzere toplamda 4 ilde yer alan bazı taşınmazlar adına acele kamulaştırma kararı alındığı bildirildi. Bakanlar Kurulu tarafından alınan ve Resmi Gazete’de yayımlanan bu karar göre, Kuzey Marmara Otoyolu Projesi sebebiyle İstanbul’un Silivri İlçesi’nde yer alan yer alan belli başlı taşınmazların sabit tesislerin, ulaşım yollarının, katodik koruma hattının, enerji nakil hatlarının ve anot yataklarının inşa edilmesi maksadıyla Boru Hatları ve Petrol Taşıma Şirketi (BOTAŞ) Genel Müdürlüğü tarafından acil olarak kamulaştırılacak.

Manisa’nın Kula, Salihli, Alaşehir ve Gölmarmara ilçelerin de yer alan belli taşınmazlar için de, BOTAŞ tarafından hayata geçirilecek olan Salihli – Alaşehir – Kula Doğalgaz Boru Hattı Projesi nedeniyle, yine BOTAŞ tarafından kamulaştırma işlemi gerçekleştirilecek.

Kamulaştırma BOTAŞ Tarafından Yapılacak

Giresun’un Dereli, Esğiye ve Keşap ilçelerinde yer alan bazı taşınmazlar için de Bakanlar Kurulu tarafından, BOTAŞ’ın hayata geçireceği Espiye Doğalgaz Boru Hattı Projesi sebebiyle acele kamulaştırma kararı alındı. Alınan karara göre, Giresun’daki kamulaştırma işlemleri de BOTAŞ gerçekleştirecek.

Son olarak Resmi Gazete’de yayımlanan bir diğer il ise Balıkesir oldu. Buna göre, Balıkesir’in Edremit ve Burhaniye ilçesinde yer alan bir takım taşınmazlar adına, söz konusu bu ilçelerde hayata geçirilen Doğalgaz Boru Hattı kapsamında acele kamulaştırma kararı verildi. Bakanlar Kurulu tarafından alınmış olan bu son kararda da söz konusu olan taşınmaz malların kamulaştırma işlemleri Boru Hatları ve Petrol Taşıma Şirketi Genel Müdürlüğü’ne ait olacak.

Benzer Haber:  Çanakkale 1915 Köprüsü Projesi Son Sürat Devam Ediyor!
BUNU SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ
Diyarbakır Sur İçin Yeni Dönem Başlıyor!
Dikkat! 1 Haziran’dan Sonra O Binalara Yapı Ruhsatı Verilmeyecek!
3. Havalimanı İle Bilet Fiyatları Düşecek Mi?
3 Yönetmelik Değişti! Artık Ön Ödemeli Konut Satışlarında Sigorta Zorunluluğu Var!
87.000 Asansöre Kırmızı Etiket, Firmalara ise 7 Milyon TL Ceza
Gebze-Darıca Metro Hattı İçin İhale Tarihi Belirlendi!
İnşaat Sektörü Dünya Çapında Büyümesini Sürdürecek!
2018 TOKİ Malatya Darende Konutları! Son Başvuru: 30 Mart!
Dar Gelirliler için 285 TL’den Başlayan Taksitle 2018 Kars Sarıkamış Konutları!
İşte Dünya Borsasının Toplam Değeri!
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ