4 Renk, 1 Oda: Kombinasyon Fikirleri

Ev dekorasyonu yaparken kullanacağınız yalnızca iki ayrı renkte boya kombinasyonu sayesinde evinizde daha ferah ve daha geniş bir görünüm elde edebilirsiniz.

4 Renk, 1 Oda: Kombinasyon Fikirleri

Ev dekorasyonu yaparken kullanacağınız yalnızca iki ayrı renkte boya kombinasyonu sayesinde evinizde daha ferah ve daha geniş bir görünüm elde edebilirsiniz.

Hangi odanızı dekore edecekseniz o odanıza uygun renk kombinasyonu ile birbirinden farklı sonuç ve görünüm kazandırabilirisiniz. İşte dekorasyon fikirleri arasında yer alan bir odaya 4 farklı boya kombinasyonu örnekleri…

Evinizi dekore etmeye öncelikle duvarlarınızı boyamak ile başlamayı kararlaştırdınız. Milyonlarca rengin arasından kendinize bir renk seçtiniz. Peki, ya odanızın ihtiyacını karşılayabilecek renk oyunları hakkında fikriniz var mı? Evinizdeki bir odanı daha büyük ve daha iç açıcı gösterebilmek için bir takım boya teknikleri bulunuyor. Çok basit bir yöntem ilde odanızın görünümünü tamamen değiştirebilir ve odanızın daha sıcak, daha aydınlık ve daha geniş görünmesini sağlayabilirsiniz.

Bir Boya İle Daha Geniş Bir Oda Görünümü

Boyamaya karar verdiğiniz odanızın daha büyük ve geniş bir görünüm kazanmasını istiyor iseniz, seçtiğiniz iki renkten birini yalnızca bir duvarınız için kullanabilirsiniz. Odanızda yer alan üç duvarınızın kanadını açık renkte boyayıp bir kanadını da koyu renkte boyadığınız zaman odanızın daha geniş ve büyük metrekareye sahipmiş gibi görünmesini ve sağlayabilirsiniz. Kullanılan bu yöntem, daha çok küçük metrekareli odalar için tercih edilir.

1Bir Boya ile Daha Uzun Bir Oda Görünümü

Eğer boyamaya karar verdiğiniz oda dar bir oda ise, bu oda için daha çok açık renkli boyalar tercih edilmelidir. Boyanın yoğunluğunu duruma göre tavandan duvara doğruda çoğaltabilirsiniz. Mesela beyaz renkten gri renge doğru yapacağınız geçiş sayesinde odanızın derinlik kazanmasını sağlayabilirsiniz. Daha çok tavanı düşük olan odalar için kullanılan yöntem bu yöntemdir.

2Bir Boya İle Daha Sıcak Bir Oda Görünümü

Yine dar olan bir odayı daha geniş gösterebilmek için seçmiş olduğunuz iki renkten koyu olanını tavanınıza uygulayabilirsiniz. Eğer ki odanız yüksek tavana sahip olan bir oda ise, koyu renkli tavan uygulaması odanıza sıcak bir görünüm kazandırır. Çok daha geniş ve sınırları seyreltilmiş bir oda görünümüne bu uygulama sayesinde sahip olabilirsiniz.

3Bir Boya il Daha Havadar Bir Oda Görünümü

Seçmiş olduğunuz iki rengin açık olanını tavanınızda, koyu rengi de duvarlarınızda uyguladığınız takdirde odanızın daha havadar görünmesini sağlayabilirsiniz.

Evinizi dekore ederken bu yöntemlerden birini tercih ettiğinizde birçok şeyin değiştiğini fark edebilmeniz mümkün. Bu basit uygulamalar sayesinde sizlerde evinizde dilediğiniz görünümü ve havayı sağlayabilirsiniz.

 

Görüşlerini Yaz

Lütfen bir yorum yap!
Lütfen buraya adını yaz.