25.000 Türk Lirası Taşıt Kredisi Veren Bankalar

Yaz aylarını arabasız geçirmek isteyenler, uygun faiz oranları ve rahat ödeme planları içeren taşıt kredilerinden faydalanarak hayalindeki otomobile sahip olabilirler. İşte 25 bin Türk Lirası taşıt kredisi veren bankalara ait genel bilgiler!

Yaz aylarını arabasız geçirmek isteyenler, uygun faiz oranları ve rahat ödeme planları içeren taşıt kredilerinden faydalanarak hayalindeki otomobile sahip olabilirler. İşte 25 bin Türk Lirası taşıt kredisi veren bankalara ait genel bilgiler!

Türkiye’de uygulanan taşıt kredisi sisteminde otomobillerin sahip oldukların değerlerin belirli bir kısmına kredi olanağı sağlamaktadır. Birkaç banka, otomobilin sahip olduğu değerin toplamının yüzde 60’ına kadar taşıt kredisi veriyor olsa da; genellikle otomobilin ilk 50 bin Türk Lirası için yüzde 70 oranında, 50 bin Türk Lirası’nı aşan kısım için de yüzde 50 oranında kredi desteği sağlanmaktadır.

Değeri Ne Kadar Olan Araba İçin 25.000 TL Kredi Çekilir?

25 bin Türk Lirası tutarında taşıt kredisi çekmek istiyorsanız; satın alacağınız arabanın değeri en az 35.720 Türk Lirası tutarında olmaklıdır. Taşıt kredisi için sıfır kilometre otomobillerde aracın sahip olduğu proforma fatura değeri baz alınırken, ikinci el otomobil alımlarında temin edilecek taşıt kredisi için aracın ruhsatına göre belirlenen kasko değeri baz alınmaktadır.

Yani 25 bin Türk Lirası tutarında taşıt kredisi çekmeniz için kasko değeri ya da proforma fatura değeri en az 35.720 Türk Lirası tutarında olan bir otomobil satın almanız gerekmektedir.

25.000 Türk Lirası Taşıt Kredisi Veren Bankalar

Ziraat Bankası, Akbank, Şekerbank, QNB Finansbank, Abank, Odeabank gibi bankalar başta olmak üzere Türkiye’de hizmet veren kamu ve özel bankaların yüzde 95’lik kısımı satın alacağınız otomobil için hem sıfır kilometre, hem de ikinci el versiyonlarında taşıt kredisi olanağı sağlamaktadır.

  • Türkiye İş Bankası Taşıt Kredisi Ödeme Planı

Türkiye İş Bankası’ndan temin edeceğiniz 25 bin Türk Lirası tutarında taşıt kredisi için 48 ay vade seçeneğini tercih etmeniz halinde aylık yüzde 1,22 oranında faiz uygulaması ile birlikte 728 Türk Lirası tutarında eşit taksitler ile ödeme planınızı oluşturabilirsiniz.

  • Ziraat Bankası Taşıt Kredisi Ödeme Planı

Türkiye’nin en çok kredi veren bankaları arasında bir numaradaki yerini sürekli olarak koruma hedefinde olan Ziraat Bankası, 25.000 Türk Lirası tutarındaki taşıt kredisi talebiniz için 48 ay vade seçeneğinde aylık yüzde 1,13 oranında faiz uygulaması ile bir ödeme planı oluşturuyor. Oluşturulan bu ödeme planında aylık taksit tutarınız da 712 Türk Lirası’na tekabül ediyor.

  • Vakıfbank Taşıt Kredisi Ödeme Planı

Vakıfbank’tan temin edeceğiniz 25 bin TL taşıt kredisinde, aylık yüzde 1,11 oranında faiz uygulaması eşliğinde aylık taksit tutarınız 708 Türk Lirası’na tekabül etmekte.

Taşıt kredisi veren bankalar arasında yer alan Garanti Bankası’nda aylık faiz oranı yüzde 1,29, Denizbank’ta aylık yüzde 1,34, Yapı Kredi Bankası’nda aylık yüzde 1,27, Abank’ta ise aylık yüzde 1,40 oranında taşıt kredisi faizi uygulanmaktadır.

İnternet sitemizde yer alan krediler kategorisine göz atarak bütçeniz için en uygun taşıt kredisini belirleyebilirsiniz.

Görüşlerini Yaz

Lütfen bir yorum yap!
Lütfen buraya adını yaz.