2+1 Dairelere Talep Artıyor

GYODER Yönetim Kurulu Başkanı Aziz torun, yaptığı açıklamada Türkiye genelinde 2+1 konutlara olan talebin yükselme ivmesinde olduğunu belirtti.

GYODER Yönetim Kurulu Başkanı Aziz torun, yaptığı açıklamada Türkiye genelinde 2+1 konutlara olan talebin yükselme ivmesinde olduğunu belirtti.

Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER) Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Torun, bugün içerisinde yaptığı açıklamada Türkiye genelinde 2+1 konutlara olan rağbetin artış gösterdiğini belirtti. Aynı zamanda 120 ay vadeli konut satışlarının, 240 ay vadeli konut satışlarına oranla daha çok tercih edildiğini aktaran Torun, konut müşterilerinin borçlarını erken bitirme eğiliminde olduklarını aktardı.

1+1 Müşterisi 2+1 Satın Almaya Başladı

GYODER Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Torun, 1+1’e olan müşteri taleplerinin giderek azaldığını belirtirken, buna sebep olarak da talepten çok fazla miktarda 1+1 konut üretimi yapıldığını ve piyasada bu tip konutlara karşı bir doygunluk olduğunu belirtti. Aile yaşamı için ideal konut büyüklüğünün en az 2+1 olması gerektiğini belirten Torun, hem 3+1 dairelere bütçesi yetmeyenlerin 2+1 konut tercihi yaptıklarını, hem de 1+1 almaya gücü yetenlerin kendilerini biraz daha zorlayarak 2+1 konut alma eğiliminde olduklarını aktardı. Buna sebep olarak da 2+1 konutların kiracılarının aileler olduğunu belirten GYODER Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Torun, yatırım amaçlı alınan konutlarda tercihin 2+1 dairelerden yana olduğunu belirtti.

“Gayrimenkul Yatırımı Her Zaman Kârlıdır”

Gayrimenkul yatırımının değer kaybetmek yerine her zaman kazançlı bir yatırım türü olduğunu belirten GYODER Başkanı Aziz Torun, gayrimenkul sektöründe üreticilerin kâr marjının düşük olduğunu, dışarıdan görüldüğü kadar yüksek bir kâr marjı olmadığını belirtti. Açıklamasında “dışı seni, içi beni yakar” deyimini kullanan Torun, gayrimenkul sektörünün dışında olan bireylerin sektörü oldukça kârlı gördüklerini belirtirken, sektör içerisinde yüksek oranda rekabet olduğunu, sektörde yer alan firmaların geliştirme, üretme ve pazarlama aşamalarını bünyesinde toplayarak kâr marjını yüzde 10 ila yüzde 15 arasında gerçekleştirdiklerini belirtti.

Sektör içerisinde yaşanan bu gelişimlerin, müşteriler açısından fiyatların düşmeyeceğinin belirtisi olduğunu aktaran Torun, maliyetlerin yükselme yaşadığını belirterek, önümüzdeki süreçler içerisinde geniş çaplı büyük bir kampanya beklemediklerini aktardı.

Görüşlerini Yaz

Lütfen bir yorum yap!
Lütfen buraya adını yaz.

three × three =