TOKİ 2019 TOKİ Online Taksit Ödeme, Başvuru Yapma, Borç Sorgulama

2019 TOKİ Online Taksit Ödeme, Başvuru Yapma, Borç Sorgulama

TOKİ, diğer adı ile Toplu Konut İdaresi, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bünyesinde faaliyet gösteren ve daha çok özel konut üretimi gerçekleştirebilmek adına kurulmuş olan bir kamu kuruluşudur. Uzun yıllardır hizmet vermekte olan TOKİ, Türkiye’nin hemen hemen her köşesinde yüzbinlerce konut inşa ederek, hitap etmekte olduğu dar ve orta gelirli aileleri TOKİ başvuru işlemlerinin ardından ev sahibi yapmış ve yapmaya da devam etmektedir. 2019 TOKİ Online Taksit Ödeme, online başvuru yapma ve borç sorgulama detaylarına bu yazıdan ulaşabilirsiniz.

Bu doğrultuda TOKİ Evleri’nden ev sahibi olmaya hak kazanan vatandaşlar için ödemelerini kolaylıkla gerçekleştirebilmeleri adına çeşitli ödeme kanalları oluşturulmaktadır. Bu kanallar fiili olarak ödeme yapılabilecek olan kanallar olduğu gibi, internet üzerinden online olarak da yapılabilecek olan kanallardır.

2019 TOKİ Online Taksit Ödeme

2019 TOKİ online taksit ödeme, TOKİ tarafından hak sahibi olan vatandaşlara kolay ve kısa süre içerisinde taksit ödemesi gerçekleştirebilmeleri adına sunulan bir ödeme kanalı olarak bilinmektedir. Bu kanalda TOKİ’nin resmi web sitesi üzerinden ödeme yapılabildiği gibi, e-devlet uygulaması üzerinden de ödeme gerçekleştirilebilmektedir.

2019 TOKİ online taksit ödeme işlemini gerçekleştirmek üzere TOKİ’nin resmi internet sitesine giriş yapan bir hak sahibinin Online Taksit Sorgulama menüsüne giriş yaparak gerekli bilgileri girmesi gerekmektedir. Bu sayede kolaylıkla ödeme işlemi gerçekleştirilebilmektedir. Aynı işlemi e-devlet uygulaması üzerinden de gerçekleştirebilmek mümkündür.

2019 TOKİ Online Başvuru Yapma

TOKİ’den konut sahibi olmak isteyen pek çok vatandaş, başvuru işlemlerinin nasıl gerçekleştirileceğini, online olarak başvuru yapılıp yapılamayacağını merak edebilmektedir. Günümüzde henüz TOKİ online başvuru hizmeti verilmezken, başvuru işlemleri gerekli belgeler ile beraber bizzat ilgili bankalar aracılığı ile gerçekleştirilmektedir. Dolayısıyla vatandaşların TOKİ online başvuru araştırmaları yerine başvuru formunu doldurarak Halkbank, Ziraat Bankası gibi bankalara müracaat etmesi ya da TOKİ’den gerekli bilgileri edinmesi gerekmektedir.

2019 TOKİ Online Borç Sorgulama Yapma

Online TOKİ borç sorgulama işlemi, genellikle borç ödeme işlemi ile aynı kanal üzerinden gerçekleştirilebilmektedir. Yani buna göre online TOKİ borç sorgulama işlemi gerçekleştirmek isteyen bir konut ya da iş yeri alıcısının TOKİ’nin resmi web sitesine ya da e-devlet sistemine giriş yaparak, borç ya da taksit sorgulama işlemini gerçekleştirmesi gerekmektedir.

Avatar
Orhan Babaeskihttps://gayrimenkuleks.com
GayrimenkulEks (GEKS); emlak sektörünü yakından takip etmek isteyenler için haber ve bilgi paylaşım portalıdır. Güncel haberler, kredi kampanyalarının duyuruları, dekorasyon tavsiyeleri ve yöntemlerinin yanısıra 5G1K kategorisinde faydalı bilgiler yayınlanmaktadır.

Görüşlerini Yaz

Please enter your comment!
Please enter your name here

19 + 19 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

5,457BeğenenlerBeğen
3TakipçilerTakip Et
9,154TakipçilerTakip Et
176TakipçilerTakip Et
1,773TakipçilerTakip Et