TOKİ 2019 TOKİ Kredisi Nasıl Alınır? Detayları

2019 TOKİ Kredisi Nasıl Alınır? Detayları

2019 TOKİ Kredisi Nasıl Alınır? 2019 Faizsiz TOKİ Kredileri, 2019 Bankaların TOKİ Kredileri, Başvuru ve Başvuru Yöntemleri!

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi, diğer bilinen adı ile TOKİ, dar ve orta gelirli aileleri ev sahibi yapabilmek adına nitelikli sosyal konut projeleri inşa eden bir kurumdur. Faaliyetlerini kamu çatısı altında gerçekleştiren kurum, uygun konut fiyatları, ödeme koşulları ve faiz oranları ile kolay ödeme imkanı sağlamaktadır. Üstelik hayata geçirmiş olduğu TOKİ evleri sayesinde de, vatandaşlara ucuz fiyat ile nitelikli bir yaşam alanı sunmaktadır. Peki 2019 TOKİ Kredisi Nasıl Alınır?

TOKİ başvuru ile konut ya da iş yeri Gayrimenkul Satış Sözleşmesi imzalayan ve bu sayede kuruma olan borcunu bir an önce ödeyip tapu sahibi olmak, yani satın almaya konu olan konut ya da iş yerinin devrini bir an önce almak isteyen vatandaşlar için de ayrıca kamu bankaları aracılığı ile faizsiz TOKİ kredisi ya da uygun faiz oranları ile kredi imkanı da sağlayan Toplu Konut İdaresi, bu doğrultuda yılın belirli dönemlerinde kampanyalar düzenleyebilmektedir.

2019 TOKİ Kredisi Nasıl Alınır?

Daha önce Toplu Konut İdaresi’nden konut satın alan ya da almak isteyen pek çok vatandaş, tapusunu alabilmek için “TOKİ kredisi nasıl alınır?” sorusuna yanıt aramaktadır. Kurum her yıl düzenli bir şekilde indirim kampanyası düzenleyerek konut bedellerinde belli bir oranda indirim uygulamakta, üstelik uygun faiz oranları ile TOKİ kredileri de sunmaktadır. Örneğin; kurumun 2019 yılında ikinci defa düzenlemiş olduğu kampanyada yüzde 24 oranında indirim uygulanmakta ve TOKİ kredileri için de yüzde 0,99 oranında faiz uygulanmaktadır.

“TOKİ kredisi nasıl alınır?” sorusunun cevabı olarak da; TOKİ’den kredi almak isteyen hak sahiplerinin bu gibi kampanyaları takip etmesi gerekmektedir. Kampanya tarihleri arasında Halkbank, Ziraat Bankası gibi ilgili bankalara müracaat ederek gerekli şartları yerine getiren hak sahipleri TOKİ kredisi kullanabilmektedir.

2019 Faizsiz TOKİ Kredileri

Faizsiz TOKİ kredisi, genellikle şehit yakınları, harp ve vazife malulleri, dul ve yetimler, engelliler gibi özel durumda olan hak sahipleri için verilmektedir. Ziraat Bankası aracılığı ile kullandırılan bu faizsiz TOKİ kredisi imkanından faydalanmak isteyen hak sahipleri, gerekli şartları yerine getirdikten sonra talep edilen belgeler ile beraber başvuruda bulunmaktadır.

2019 Bankaların TOKİ Kredileri

Toplu Konut İdaresi, kamu bünyesinde faaliyet gösteren bir kurum olması sebebi ile kredi olanaklarını da yine kamu bünyesindeki bankalar aracılığı ile sağlamaktadır. Yani TOKİ kredisi veren bankalar, Ziraat Bankası ile Halkbank gibi bankalardır. Bu bankalar tüketicilere uygun faiz oranları ile kredi kullandırabildiği gibi, faizsiz olarak da kredi kullandırabilmektedir.

Avatar
Orhan Babaeskihttps://gayrimenkuleks.com
GayrimenkulEks (GEKS); emlak sektörünü yakından takip etmek isteyenler için haber ve bilgi paylaşım portalıdır. Güncel haberler, kredi kampanyalarının duyuruları, dekorasyon tavsiyeleri ve yöntemlerinin yanısıra 5G1K kategorisinde faydalı bilgiler yayınlanmaktadır.

Görüşlerini Yaz

Please enter your comment!
Please enter your name here

9 + 2 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

5,457BeğenenlerBeğen
3TakipçilerTakip Et
9,154TakipçilerTakip Et
176TakipçilerTakip Et
1,773TakipçilerTakip Et