TOKİ 2019 TOKİ İzmir Projeleri ve Başvuru

2019 TOKİ İzmir Projeleri ve Başvuru

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, Türkiye’de konut üretimi gerçekleştiren önemli kuruluşlardan biridir. Bu alanda yürütmüş olduğu faaliyetlerini kamu bünyesinde gerçekleştiren Toplu Konut İdaresi, Çevre ve Şehircilik Bakanlığına bağlı olarak çalışmaktadır. Üstelik Türkiye’de dar ve orta gelir grubunda yer alan aileler için uygun fiyatlarda nitelikli konut projeleri hayata geçiren İdare, TOKİ evleri sayesinde barınma ihtiyacını karşılayabilmektedir.

2019 TOKİ İzmir Projeleri

2019 TOKİ İzmir Projeleri, Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından hayata geçirilen projeler arasında yer almaktadır. Ülkenin hemen hemen her noktasında pek çok projeye hayata veren TOKİ, İzmir’de de yüzlerce projeye imza atmış ve atmaya da devam etmektedir.

İdarenin bu yıl içerisinde hayata geçirmiş olduğu ya da geçirmeyi planladığı 2019 TOKİ İzmir Projelerinden bahsetmek gerekirse, bu projeler; 468 konutluk TOKİ İzmir Ödemiş Projesi, 315 konutluk TOKİ İzmir Torbalı Ayrancılar Projesi, 529 konutluk TOKİ İzmir Tire Projesi, 603 konutluk TOKİ İzmir Çeşme Reisdere Mahallesi 2. Etap Projesi ve 271 konutluk TOKİ İzmir Kınık Projesi gibi projelerdir.

2019 TOKİ İzmir Projeleri Başvurusu

2019 TOKİ İzmir başvuru işlemleri, ancak Toplu Konut İdaresinin satışa sunmuş olduğu konutlar adına gerçekleştirilebilmektedir. Bunun için İzmir’de yaşamını sürdüren vatandaşların, TOKİ’nin resmi internet sitesinde yer alan Satış İlanlarını takip etmesi gerekmektedir. Hali hazırda kentte satışa sunulan 336 adet taşınmaz açık artırma usulü ile sahiplerine teslim edilecektir. Bu doğrultuda vatandaşların 2019 TOKİ İzmir başvuru işlemini gerçekleştirerek 31 Ekim’deki ihaleye katılması gerekmektedir.

2019 TOKİ Başvuru Şartları

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, konut satışlarını gerçekleştirirken, vatandaşların özel durumlarına göre bazı şartlar aramaktadır. 2019 TOKİ başvuru şartları ise genel olarak; T. C. vatandaşı olması, aylık hane gelirinin en fazla 4 bin 500 TL olması, projenin hayata geçirildiği ilçede ve İzmir’de en az 1 yıldır ikamet ediyor olması, daha önce hiç ev sahibi olmamış olması, aileden herhangi birinin adına kayıtlı konut bulunmaması ve bunun gibi şartlar aranmaktadır. Bunun dışında dul, yetim, şehit yakını gibi özel durumda olanların İzmir’de en az 3 yıl ikamet ediyor olması, eşlerin her ikisinin emekli olması halinde yalnızca birinin başvuruda bulunması gibi şartlar da, yine 2019 TOKİ başvuru şartları arasında yer almaktadır.

Avatar
Orhan Babaeskihttps://gayrimenkuleks.com
GayrimenkulEks (GEKS); emlak sektörünü yakından takip etmek isteyenler için haber ve bilgi paylaşım portalıdır. Güncel haberler, kredi kampanyalarının duyuruları, dekorasyon tavsiyeleri ve yöntemlerinin yanısıra 5G1K kategorisinde faydalı bilgiler yayınlanmaktadır.

Görüşlerini Yaz

Please enter your comment!
Please enter your name here

5 × five =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

5,437BeğenenlerBeğen
9,072TakipçilerTakip Et
175TakipçilerTakip Et
1,740TakipçilerTakip Et