TOKİ 2019 TOKİ İstanbul Emeklilere Ev Projeleri, Şartları ve Çekiliş Tarihleri

2019 TOKİ İstanbul Emeklilere Ev Projeleri, Şartları ve Çekiliş Tarihleri

2019 TOKİ İstanbul Emeklilere Ev Projeleri, Emeklilere Ev Şartları, Konut Projeleri ve Çekiliş Tarihleri! Güncel TOKİ Haberlerine internet sitemizden bulabilirsiniz!

TOKİ, Türkiye’de gerek özel durumda olan dar gelirli vatandaşları, gerekse emeklileri ev sahibi eden bir kamu kuruluşu olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu doğrultuda uzun yıllardır faaliyet göstermekte olan Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, ülkenin hemen hemen her köşesinde inşa etmiş olduğu yüzbinlerde TOKİ evleri sayesinde, dul, yetim, engelli, şehit yakını, harp ve vazife malulü, emekli gibi dar gelirli aileleri kiradan kurtarıp kendi evlerinde yaşama imkanı tanımaktadır. 2019 TOKİ İstanbul Emeklilere Ev Projeleri ve detayları…

2019 TOKİ İstanbul Emeklilere Ev Projeleri

TOKİ’nin yıllardır ülke çapında yürütmekte olduğu faaliyetlerden biri de TOKİ İstanbul Emeklilere Ev projesidir. Toplu Konut İdaresi Başkanlığı her ilde olduğu üzere İstanbul’da da hayata geçirmiş olduğu konut projelerinde, konutların belli bir kısmını emeklilere özel olarak ayırmaktadır. Öte yandan hayata geçirmiş olduğu bazı projelerini ise yalnızca emeklilere özel olarak inşa etmektedir.

2019 TOKİ İstanbul Emeklilere Ev projelerine bakılacak olursa, henüz hali hazırda İstanbul’da emekliler için hayata geçirilen bir konut projesi bulunmamaktadır. Fakat İstanbul dışındaki Tokat, Balıkesir, Çanakkale, Kastamonu ve Zonguldak gibi şehirlerde emeklilere özel konut projeleri hayata geçirilmektedir.

TOKİ Emekli Ev Alma Şartları

Emekli olan vatandaşların kurumdan ev sahibi olabilmesi için taşıması gereken bazı TOKİ ev şartları mevcut bulunmaktadır. TOKİ başvuru aşamasında dikkatle incelenmesinin ardından emeklilerin başvurularının kabul edilmesine neden olan bu şartlar; öncelikle emeklinin Türk vatandaşı olması, projenin yapıldığı il ve ilçede en az 1 yıldır ikamet ediyor olması, daha önce TOKİ’den konut satın almamış olması ya da konut kredisi başvurmamış olmasıdır. Bunların yanı sıra aylık hane gelirinin net olarak en fazla 3 bin 700 TL olması, Sosyal Güvenlik Kurumlarından emekli olması, kendisinin ve eşinin emekli olması durumunda ikisinden birinin başvuruda bulunması gibi şartlar da, TOKİ ev şartları arasında yer almaktadır.

TOKİ İstanbul Emeklilere Konut Projeleri için Çekiliş Tarihleri

TOKİ İstanbul emeklilere özel konut projeleri için çekiliş tarihleri, genellikle Toplu Konut İdaresi Başkanlığının resmi internet sitesi üzerinden ilan edilmektedir. 2019 TOKİ İstanbul başvuru işlemlerini gerçekleştirebilmek için emekli vatandaşların bu tarihleri takip etmesi ve başvuru süreci başladığında da ilgili bankaya müracaat etmesi gerekmektedir.

Aramıza Katılın!

Mail bültenimize dahil olarak güncel emlak haberlerinden, yeni konut projelerinden, trend dekorasyon fikirlerinden ve kredi kampanyalarından anında haberdar olun.

Bilgilerinizi hiç kimseyle paylaşmayacağız.
Avatar
Orhan Babaeskihttps://gayrimenkuleks.com
GayrimenkulEks (GEKS); emlak sektörünü yakından takip etmek isteyenler için haber ve bilgi paylaşım portalıdır. Güncel haberler, kredi kampanyalarının duyuruları, dekorasyon tavsiyeleri yayınlanmaktadır.

Görüşlerini Yaz

Lütfen bir yorum yap!
Lütfen buraya adını yaz.

12 + sixteen =

5,349BeğenenlerBeğen
8,760TakipçilerTakip Et
175TakipçilerTakip Et
1,673TakipçilerTakip Et