2018’de 5 İlin Şehir Hastanesi Açılacak! İşte O İller!

Hükümet tarafından başlatılan şehir hastanesi projesi kapsamında, 2018 yılı içerisinde 5 ilin şehir hastanesi hizmete girecek. İşte bu yıl içerisinde tamamlanıp hizmet vermeye başlayacak o hastaneler…

Konu ile alakalı olarak elde edilen bilgilere göre, 2018 yılı içerisinde Türkiye genelinde 5 ilin şehir hastanesi hizmete açılacak. Bahsi geçen bu hastane projelerin yer aldığı 5 ilin ise Kayseri, Ankara Bilkent, Manisa, Eskişehir ve Elazığ olduğu ifade edildi. Söz konusu olan bu hastanelerin hizmet vermeye başlaması ile beraber yaklaşık olarak 8 bin civarında yatak kapasitesi de hastaların hizmetine sunulmuş olacak. Kayseri’de hizmete girecek olan hastanede bin 607 adet, Ankara Bilkent’te hizmete girecek olan hastanede 3 in 704 adet, Elazığ’daki hastanede bin 38 adet, Manisa’daki hastanede 558 adet ve Eskişehir’de açılacak olan hastanede bin 81 adet olmak üzere totalde 7 bin 988 adet yatak kapasitesi mevcut bulunan şehir hastaneleri hastaların hizmetine sunulmuş olacak.

İlgili:  Tapu İletişim Numaraları | Şikayet Hattı | Bilgi Edinme | Müşteri Hizmetleri

İki Yıl İçerisinde 28 Bin Yatak Kapasitesine Ulaşılacak

Bir takım basın mensupları tarafından konu ile alakalı olarak yapılan haberlere göre, önümüzdeki 2 yıl içerisinde Türkiye genelinde inşaat çalışmaları tamamlanıp hizmete sokulacak olan hastaneler ile beraber toplam yatak kapasitesinde 28 bin rakamı elde edilmiş olacak. Kayseri Şehir Hastanesi ile Ankara Bilkent Şehir Hastanesi’nin 2018 yılının ilk 6 ayı içerisinde tamamlanıp hizmet vermeye başlayacağı öngörülüyor.

İki Hastanenin Son Durumu Ne?

Elde edilen bilgilere göre, bu yıl içerisinde açılması planlanan hastanelerden Kayseri Şehir Hastanesi’nin yaklaşık olarak yüzde 95’lik bölümü, Ankara Bilkent Şehir Hastanesi’nin ise yaklaşık yüzde 70’lik bölümü tamamlandı. Söz konusu olan hastanelerden bazılarının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımı ile açılacağı tahmin ediliyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan daha öncesin konuya istinaden yapmış olduğu açıklamasında, şehir hastanesi projesi için “en büyük hayalim” ifadesini kullanmıştı.

Görüşlerini Yaz

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.