GayrimenkulEks

2018 TOKİ Dar Gelirliler için Başvuru Şartları

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), her sene olduğu gibi bu senede dar gelirli vatandaşları ev sahibi yapıyor. Genel olarak istenilen şartlar değişmese de ufak değişiklikler olabiliyor.

2018 TOKİ Dar Gelirliler için Başvuru Şartları

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), her sene olduğu gibi bu senede dar gelirli vatandaşları ev sahibi yapıyor. Genel olarak istenilen şartlar değişmese de ufak değişiklikler olabiliyor. Peki 2018 TOKİ Dar Gelirliler için Başvuru Şartları Nedir?

2018 TOKİ Dar Gelirliler için Başvuru Şartları

Dar gelirli vatandaşların TOKİ ev başvuru yapması için ilk olarak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmaları gerekiyor.

TOKİ kampanyalarından hangisine başvuru yapılacaksa o ilde ya da o ilçede en az1 sene ikamet etmiş olunması gerekiyor. İkamet edilmiyorsa da o ilin nüfusunda en az 1 sene kayıtlı olunması gerekiyor.

Ancak şehit aileleri, harp ve vazife malulleri ile beraber dul ve yetimlerin başvuru yapılacak il ya da ilçe kapsamında en az 3 sene ikamet ediyor olunması gerekmekte.

Önceki dönemlerde TOKİ’den ev alınmamış ya da TOKİ kredisi kullanılmamış olunması istenmektedir. Ancak istenilen bu şart şehit aileleri, harp ve vazife malulleri ile beraber dul ve yetimleri için geçerli değildir.

Yine şehit aileleri, harp ve vazife malulleri ile beraber dul ve yetimler hariç olmak üzere TOKİ ev başvuru yapacak dar gelirli vatandaşların kendi üzerine gayrimenkullerinin olmaması istenmektedir. Ancak bu kategoriye hisseli sahip olunan gayrimenkuller dahil edilmemektedir.

Eşleri ölen ve çocukları olan dul bayanlar hariç 25 yaş sınırı bulunmaktadır.

Aylık hane halkı gelirinin ise 3.200 TL olması gerekmektedir. İstanbul’da ikamet eden kişiler için ise bu tutar 3.700 TL’dir.

Benzer Haber:  TOKİ’nin Diyarbakır Projesine Binlerce Başvuru Yapıldı!

Ayrıca haneden sadece bir kişi başvuruda bulunabilmektedir.

Öncelik Sırası!

TOKİ’den ev almak isteyen dar gelirli vatandaşlar için de öncelik sıra bulunmaktadır. Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimler öncelikli tutulmaktadır. Sonrasında ise en az yüzde 40 oranında engelleri olan vatandaşlar, sonrasında emekli vatandaşlar sonrasında ise şartları taşıyan diğer alıcı adaylar yer almaktadır.

ETİKETLER:
BUNU SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ
Kartal, Royal Garden ile Hayat Buluyor!
Remax Premium, Çok Sayıda Gayrimenkul Danışmanı Alımları Gerçekleştirecek!
Avrupalıların Yerini Ortadoğulu Emlak Yatırımcıları Aldı!
O Dev Firmanın Bulgaristan’da Açılan Mağazasına Yoğun İlgi!
Engelliler için 2018 TOKİ Konya Konutları!
Dar Gelirliler için 330 TL’den Başlayan Taksitle 2018 TOKİ Şanlıurfa Konutları!
TESK, Benzin ve Mazot Vergilerine İndirim İstiyor!
Global Gayrimenkul, 2400 TL Maaşlı ve Yüzde 10 Primli Gayrimenkul Danışmanı Alımları Yapacak!
Müteahhitlerin İş Bitirme Belgesi İsyanı!
Pek Çok Farklı Rekor İle Dünya Üzerinde Tek Olacak!
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. kerem can dedi ki:

    TOKİ’ye en çok istanbulun ihtiyacı var özellikle anadolu yakasındaki dar gelirli sayısı fazla olmasına rağmen TOKİ sayısı çok az. Umarım bir an önce yapılanma sayısı arttırılır.

BİR YORUM YAZ