TOKİ 2018 TOKİ Ankara Emeklilere Ev Projeleri, Şartları ve Çekiliş Tarihleri

2018 TOKİ Ankara Emeklilere Ev Projeleri, Şartları ve Çekiliş Tarihleri

2018 TOKİ Ankara Emeklilere Ev Projeleri, 2018 TOKİ Emekli Ev Alma Şartları, Konut Projeleri için Çekiliş Tarihleri, TOKİ İletişim Telefon Numaraları!

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, kısa adı ile TOKİ, Türkiye genelinde ucuz konut üretimi gerçekleştiren ve dar gelirli aileleri, emekliler, engellileri şehit yakınlarını, gaziler, dul ve yetimleri konut sahibi yapan bir kamu kuruşudur. Türkiye’nin pek çok ilinde nitelikli sosyal konut projeleri üretip genellikle kura usulüyle satışa sunan TOKİ, Ankara’da da çeşitli projeler üretmektedir. 2018 TOKİ Ankara emeklilere ev çalışmaları da aralıksız bir şekilde devam etmektedir.

2018 TOKİ Ankara Emeklilere Ev Projeleri

TOKİ, dönem dönem emeklilere özel olarak konut projeleri inşa edebilirken, aynı zamanda hayata geçirmiş olduğu projelerinde taleplere göre konutların yüzde 25’ini emekliler için tahsis etmektedir. Hali hazırda 2018 TOKİ Ankara emeklilere ev projeleri mevcut bulunmazken, Ankara’da hayata geçirilen projeler içerisinde emeklilere ayrılan konutlar mevcut bulunmaktadır. Bu konutların bazılarına örnek gösterilecek olursa; Ankara İncek, Yapracık, Kuzeykent, Mamak Gülseren Mahallesi ve bunun gibi pek çok TOKİ evleri projesinde emekliler için ev tahsis edilmektedir.

2018 TOKİ Emekli Ev Alma Şartları

Emekliler için 2018 TOKİ ev şartları; genel olarak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, en az 1 yıldır Ankara’da ikamet ediyor olmak, daha önce TOKİ’den hiç ev almamış olmak, kendisinin, eşinin ya da bakmakla yükümlü olduğu çocuklarının üzerine kayıtlı herhangi bir taşınmaz bulunmamak, aylık hane gelirinin en az 3 bin 200 TL olması ve Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan emekli olmasıdır. Emekliler ancak bahsi geçen bu 2018 TOKİ ev şartlarına haiz olduğunda TOKİ’ye müracaat edebilmektedir.

2018 TOKİ Ankara Emeklilere Konut Projeleri için Çekiliş Tarihleri

2018 TOKİ Ankara başvuru şartlarına haiz olan emekliler, kentte hayata geçirilen projelerdeki konutların yüzde 25’ini emeklilere tahsis ederken, bu konutlar adına başvuruda bulunan emekliler arasından kura çekilişi gerçekleştirilmektedir. 2018 TOKİ başvurusu yapan emekliler, başvuru sürecinin ardından belirlenen kura tarihlerinde çekilişlere tabi tutulmaktadır. Hali hazırdaki Ankara projelerinin kura tarihlerine bakılacak olursa; Kahramankazan Alt Gelir Grubu Projesi için 31 Ağustos 2018 tarihinde, aynı projenin orta gelir grubu için de yine aynı tarihte kura çekilişi gerçekleştirilecektir.

Avatar
Orhan Babaeskihttps://gayrimenkuleks.com
GayrimenkulEks (GEKS); emlak sektörünü yakından takip etmek isteyenler için haber ve bilgi paylaşım portalıdır. Güncel haberler, kredi kampanyalarının duyuruları, dekorasyon tavsiyeleri ve yöntemlerinin yanısıra 5G1K kategorisinde faydalı bilgiler yayınlanmaktadır.

Görüşlerini Yaz

Please enter your comment!
Please enter your name here

sixteen + ten =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

5,422BeğenenlerBeğen
9,024TakipçilerTakip Et
175TakipçilerTakip Et
1,741TakipçilerTakip Et