TOKİ 2018 TOKİ Ankara Alt Gelir Grubu Projeleri

2018 TOKİ Ankara Alt Gelir Grubu Projeleri

2018 TOKİ Ankara Alt Gelir Grubu Projeleri, 2018 TOKİ Alt Gelir Grubu Projeleri Başvuru Şartları, Konutlar ve Fiyatları, Son Başvuru Tarihi, TOKİ Ankara İletişim!

TOKİ, Türkiye genelinde hayata geçirmiş olduğu konut projeleri sayesinde dar gelirli aileleri ev sahibi olma hayallerine kavuşturmaktadır. Ülkenin hemen hemen her köşesinde konut üretimi gerçekleştiren Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, 2018 TOKİ Anlara Alt Gelir projeleri de inşa etmektedir.

2018 TOKİ Ankara Alt Gelir Grubu Projeleri

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, Türkiye genelinde hayata geçirdiği bu projeler ile hem alt gelir grubuna, hem de orta gelir grubuna hitap etmektedir. Ülke şartlarında  kiracı olmak yerine ev sahibi olmak isteyen vatandaşlar için 2023 yılı hedefi üzerinde 1 milyon 200 bin konut üretimi gerçekleştirmek üzere çeşitli projeler hazırlayan kurum, 2018 TOKİ Ankara Alt Gelir Grubu Projeleri de inşa etmektedir.

2018 TOKİ Ankara Alt Gelir Grubu Projeleri’ne örnek gösterilecek olursa; Ankara Kahramankazan Atatürk Mahallesi Alt Gelir Grubu, Mamak Gülseren Mahallesi 3. Etap 2. Bölge Alt Gelir Grubu ve bunun gibi Kuzeykent, İncek, Yapracık gibi çeşitli TOKİ evleri projelerdir.

2018 TOKİ Alt Gelir Grubu Projeleri Başvuru Şartları

TOKİ, dar gelirli vatandaşları ev sahibi yaparken çeşitli şartlar aramaktadır. 2018 TOKİ alt gelir şartları; öncelikle konut satın alacak olan bireylerin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, projenin hayata geçirildiği il ya da ilçede en az 1 senedir ikamet ediyor olmak ve daha önce TOKİ’den hiç konut almamış olmaktır. Bunların yanı sıra 2018 TOKİ alt gelir şartları, başvuru yapanın üzerinde herhangi bir gayrimenkul kaydı bulunmamak, hane gelirinin aylık 4 bin 500 TL olması ve 2018 TOKİ başvuru tarihi itibari ile 25 yaşını doldurmuş olmasıdır.

2018 TOKİ Ankara Alt Gelir Grubu Evleri için Son Başvuru Tarihi

2018 TOKİ Ankara başvuru tarihleri, hayata geçirilen projelere göre değişiklik göstermektedir. Örneğin; Mamak Gülseren Mahallesi 3. Etap 2. Bölgesi alt gelir grubu projesi için başvuru tarihleri 7 Haziran ile 31 Aralık 2018 tarihleri arasında olurken, Sincan Saraycık Mahallesi 1. Bölge 1. Etap Orta Gelir Grubu projesi için başvuru tarihleri ise 4 Haziran ile 31 Aralık 2018 tarihleri arasındadır.

Avatar
Orhan Babaeskihttps://gayrimenkuleks.com
GayrimenkulEks (GEKS); emlak sektörünü yakından takip etmek isteyenler için haber ve bilgi paylaşım portalıdır. Güncel haberler, kredi kampanyalarının duyuruları, dekorasyon tavsiyeleri ve yöntemlerinin yanısıra 5G1K kategorisinde faydalı bilgiler yayınlanmaktadır.

Görüşlerini Yaz

Please enter your comment!
Please enter your name here

eight + fifteen =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

5,404BeğenenlerBeğen
8,973TakipçilerTakip Et
175TakipçilerTakip Et
1,725TakipçilerTakip Et