15 Yıl Vadeli Konut Kredisi Faiz Oranları Ne Oldu?

15 Yıl Vadeli Konut Kredisi Faiz Oranları Ne Oldu?

15 Yıl Vadeli Konut Kredisi Faiz Oranları Ne Oldu?

Kamu Bankalarının geçtiğimiz hafta itibariyle konut kredisi vadelerini 15 yıla kadar çıkarmaları ile 10 yıl üstü vadelerde konut kredisi kullanımı arttı. Peki 15 yıl vadeli konut kredisi faiz oranları ne kadar?

Geçtiğimiz hafta Ziraat Bankası öncülüğünde HalkBank ve VakıfBank konut kredisi faiz oranlarında indirime girecek konut kredisinde azami vade sürelerini 10 yıldan 15 yıl vadeye çıkardı. Faizlerin yüksek olması sebebiyle aylık ödeyeceği taksitleri düşürmek isteyen tüketici durumdan memnun.

Güncel olarak DenizBank, QNB Finansbank, Garanti Bankası, TEB, Ziraat Bankası, HalkBank ve VakıfBank 15 yıl vadeye kadar konut kredisi kullandırıyor.

15 yıl vadeli konut kredisi için güncel olarak en düşük tabela faiz oranı %1.39 seviyesinde. Ancak kamu bankalarının kampanyalı konut kredisi ürünleri dahilinde 15 yıla dek %0.99 faiz oranı ile kredi kullanmak mümkün. Hususi bankalarda ise 15 yıl vadeli en düşük konut kredisi faiz oranı %1.8 seviyesinde.

15 Yıl Vadeli Konut Kredisi Hesaplama 

En düşük kampanyalı konut kredisi faiz oranı üstünden 15 yıl vadede 200.000 TL tutarlı konut kredisi hesaplama gerçekleştirildiğinde kredinin aylık taksitleri 2.385 TL oluyor. Söz mevzusu kredi için 10 yıl vadeye nazaran 15 yıl vadede aylık taksit tutarları 470 TL azalıyor. 15 yıl vadeli konut kredisinin toplam geri ödemesi ise 429.000 TL’ ye karşılık geliyor.

KrediPazari.com’un araştırmalarına nazaran bankaların 15 yıl vadeye uyguladıkları konut kredisi faiz oranları şu şekilde;

Ziraat Bankası Konut Kredisi

Ziraat Bankası konut ürün paketi kampanyası ile 15 yıl vadeye %0.99 faiz oranı sunuyor. Kampanya haricinde ise banka %1.39 konut kredisi faiz oranı kullandırıyor.

HalkBank Konut Kredisi

HalkBank 15 yıl vade için hesaplı evim konut kredisi kampanyası dahilinde %0.99, Canım evim konut kredisi ürününde ise %1.39 faiz oranı sunuyor.

VakıfBank Konut Kredisi

VakıfBank kampanyalı sarı panjur konut kredisi için %0.99 faiz oranı sunarken standart konut kredisi kapsamında %1.49 faiz oranı ile konut kredisi sağlıyor.

Garanti BBVA Konut Kredisi 

Garanti BBVA 15 yıl vadeli konut kredisi için %1.8 faiz oranı uyguluyor.

QNB Finansbank Konut Kredisi

QNB Finansbank 15 yıl vadede %1.87 konut kredisi faiz oranı kullandırıyor.

DenizBank Konut Kredisi 

DenizBank 15 yıl vade için %2.15 faizle konut kredisi sunuyor.

TEB Konut Kredisi 

TEB tabela konut kredisi faiz oranları kapsamında 15 yıla kadar %2.58 faiz oranı uyguluyor.

Görüşlerini Yaz

Lütfen bir yorum yap!
Lütfen buraya adını yaz.